به گزارش افکارنیوز،

 فرج‌الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با بیان اینکه جلسات و نامه‌های متعددی برای بهبود وضعیت سازمان نظام مهندسی کشور به وزیر راه و شهرسازی ارائه شده است، گفت: وضعیت سازمان نظام مهندسی کشور باید در سه محور ادغام و شفافیت مالی، بهبود خدمات مالی و مهندسی، حقوق بهره‌بردار و ارائه خدمات مؤثر به این بخش تغییر کرده و بهبود یابد.

وی ادامه داد: در حوزه خدمات مهندسی باید تمهیدات مهمی صورت گیرد و به نفع بهره‌بردار، خدمات بهتری ارائه شود.

رجبی اظهار کرد: باید سیستم‌های نظارتی در این حوزه قوی‌تر شود و با استفاده از ظرفیت‌های مهندسی بتوانیم خدمات با کیفیت‌تری را ارائه دهیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در پاسخ به این سؤال که آیا تعلیقاتی که آخوندی در حوزه نظام مهندسی انجام داده بود با حضور وزیر جدید راه و شهرسازی برطرف شده است یا خیر؟ گفت: بررسی این موضوع بر عهده وزیر راه و شهرسازی است و ما پیگیر آن هستیم که رسیدگی به این بخش  در اولویت برنامه‌های این مقام مسئول قرار گیرد.

وی بیان کرد: ارائه 5 درصدی حقوق ناظران مهندس، ارجاع نظارت و ارائه خدمات فنی و مهندسی از موضوعاتی بود که آخوندی آن را تعلیق کرده بود.

رجبی گفت: کیفیت‌ ساخت و ساز در کشور طی چند سال گذشته در حد مطلوب بوده و رشد چشمگیری نداشته است.اما برای ارائه فرآیندهای خدمات مهندسی باید در این حوزه بازبینی صورت گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور افزود: ارتقاء خدمات فنی و مهندسی طی چند سال گذشته خوب بوده است و ما باید جنبه‌های کنترلی خود را در این حوزه تقویت کنیم تا کیفیت ساختمان‌های کشور به حد مطلوب برسد.