به گزارش افکارنیوز،

 یک منبع آگاه از کاهش ۴۰۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۵۰۰، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۲ هزار و ۷۰۰، توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۲ هزار و ۹۰۰ و خرده فروشی ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۲ هزار و ۹۰۰ و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

این منبع آگاه با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: همچنین قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف ۲۱ هزار، سینه بدون کتف ۲۲ هزار و فیله مرغ ۲۵ هزار تومان است.

وی، کمبود عرضه مرغ زنده به کشتارگاه‌ها را دلیل اصلی نوسان قیمت مرغ در روز‌های اخیر در بازار اعلام کرد و گفت: اگرچه امروز قیمت هر کیلو مرغ ۴۰۰ تومان کاهش یافته است، اما به سبب کمبود عرضه نمی‌توان امیدی به استمرار روند کاهش قیمت طی روز‌های آتی در بازار داشت.

این منبع آگاه، افزایش قیمت و کمبود نهاده‌های دامی را از دیگر عوامل نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: کمبود نهاده‌های دامی در کاهش چشمگیر تولید و عرضه مرغ در بازار تاثیر بسزایی داشته است.

گفتنی است؛ امروز قیمت مرغ در دومین روز هفته با کاهش ۴۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته با نرخ ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود. این درحالی است که در هفته‌های اخیر چنان روند افزایشی به خود گرفته بود که بسیاری از خانوار‌ها را برای تامین مرغ مورد نیاز خود با مشکلاتی روبرو کرد.

با وجود آنکه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب هر کیلو مرغ را ۹۸۰۰ تومان با ۵ درصد تغییر اعلام کرده است، اما متاسفانه این نرخ در بازار رعایت نمی‌شود.

ناگفته نماند که دولت در روز‌های اخیر با عرضه مرغ منجمد با نرخ مصوب ۸۹۰۰ تومان درصدد تنظیم بازار این محصول بود، در حالیکه توزیع مرغ منجمد بدون محدودیت آن چنان که باید و شاید نتوانسته بر تعادل قیمت اثر گذار باشد.