به گزارش افکارنیوز،

 جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران، صبح امروز(سه شنبه) با حضور محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، علیرضا قاسمی فرزاد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، یداله صادقی مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مسؤولان و اعضای این ستاد در محل استانداری تهران برگزار شد.

علیرضا قاسمی فرزاد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در حاشیه این نشست ضمن اشاره به بحث ساماندهی عرضه گوشت قرمز در استان، اظهار داشت: در بخش عرضه گوشت قرمز منجمد گوساله، بخشی از آن با ارز دولتی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار عرضه و توزیع خواهد شد.

وی افزود: نظر به سوءاستفاده برخی سودجویان در خروج این محصولات تهیه شده با ارز دولتی و عرضه آن با نرخ آزاد در بازار نیز، با نظر اعضای ستاد تنظیم بازار استان، مقرر شد تا با عرضه این محصولات از طریق ساز و کار اشاره شده و در قالب بسته‌بندی‌های یک و نیم کیلوگرمی با قیمت تمام شده ۳۰ تا ۳۳ هزارتومانی، شاهد سلب ید سودجویان از این چرخه عرضه باشیم.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: همچنین بر اساس تصمیم اتخاذ شده، میزان ۱۰ درصد از این گوشت منجمد به صورت چرخ کرده در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. در عین حال، بخش دیگر این عرضه نیز به صورت گوشت گرم وارد شده از استرالیا و آسیای میانه در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در ادامه ضمن گلایه از ستاد تنظیم بازار کشور، خاطرنشان کرد: در رابطه با عرضه روزانه ۱۲۰تن گوشت گوسفندی نیز در گذشته مکاتباتی با وزرای جهاد کشاورزی و صمت صورت گرفت که ساز و کار عرضه و نظارت این محصول در حیطه وظایف استان تهران قرار بگیرد و البته در عین حال متاسفانه شاهد عدم همراهی و پاسخ روشن نسبت به این درخواست بودیم.

وی ادامه داد: در این باره مکاتبه‌ای نیز با معاون اول رئیس جمهور داشته و درخواست خود را مطرح کردیم که پس از این، ستاد تنظیم بازار کشور، درخواست مذکور را در حیطه صلاحیت خود دانسته و خواستار عدم ورود استان به موضوع شد. با این حال لازم است تا ستاد تنظیم بازار و پشتیبانی امور دام کشور، تجدید نظری در این باره داشته باشند تا بتوانیم با در اختیار گرفتن امر عرضه و نظارت بر ارائه این محصول در استان تهران، با همراهی ادارات کل صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی، خدمات مطلوبی را به شهروندان استان ارائه دهیم.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: در رابطه با گوشت مرغ نیز با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت این محصول در هفته گذشته، مباحثی مطرح شده و مقرر شد تا پشتیبانی امور دام استان به مسئله ورود کرده و با عرضه گوشت مرغ منجمد در بازار، نقش تعادل بخشی قیمت‌ها را ایفا کند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در ادامه یادآور شد: برای تامین این محصول تا پایان سال نیز مقرر شده که تولید مازاد تولیدکننده‌گان گوشت مرغ در اختیار قرار بگیرد تا بتوانیم شاهد عرضه آن نیز به صورت منجمد در سه ماه آینده به جهت تعادل بخشی در قیمت گوشت سفید در بازار باشیم.

وی همچنین اشاره‌ای نیز به بحث عرضه آرد و نان داشت و تأکید کرد: اداره غله در راستای ساماندهی تخصیص سهمیه آرد به نانوایی‌ها، سامانه‌ای را به این منظور ایجاد کرده تا نانوایان و واحدهای صنفی عرضه نان، اقلام آرد مورد نیاز را در سامانه ثبت کرده و پس از واریز وجه، ظرف سه روز درخواست خود را تحویل بگیرند.

قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: این ساز و کار به نانوایی‌های آزادپز نیز تسری داده شده و در این میان، واحدهای فاقد پروانه فعالیت نیز مکلف شدند تا ضمن دریافت سهمیه آرد در وهله مشخص برای عدم ایجاد خلل در امر خدمت رسانی، در ضرب‌العجل سه ماهه تا پنج ماهه‌ای نسبت به اخذ پروانه فعالیت جهت ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

وی در پایان نیز ضمن اشاره به بحث تأمین ذخایر گندم و آرد تولیدی نیز اظهار داشت: حدود ۴۸ هزار کیسه آرد، بالغ بر ۲۰۰ تن، مصرف روزانه آرد استان تهران است که خوشبختانه در این حوزه هیچ مشکل و نگرانی بابت تأمین ظرفیت مورد نیاز نانوایی‌ها وجود ندارد.