به گزارش افکارنیوز،

 واردات گاز طبیعی مایع (ال ان جی) چین 45.5 درصد در نوامبر 2018 نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش یافت. چین در حال تغییر سوخت بخشی از کشور از زغال سنگ به گاز طبیعی برای گرماست .

واردات ال ان جی چین در سال گذشته به 5.99 میلیون تن رسید و رکورد قبلی 5.18 میلیون تن در ژانویه 2018 را شکست .

واردات ال ان جی به چین در 11 ماهه اول سال جاری 43.8 درصد نسبت به ژانویه تا نوامبر 2017 افزایش داشت و به 47.52 میلیون تن رسید و به راحتی رکورد واردات سالانه ی ال ان جی را که 38/13 میلیون تن از 2017 بود شکست .

این زمستان مقامات چینی قصد دارند جلوی کمبود شدید عرضه گاز طبیعی را بگیرند. آنها بسیار بهتر از زمستان گذشته عرضه گاز را در کنترل خود دارند. تولید داخلی گاز طبیعی رو به افزایش است. غول های انرژی دولتی در حال تقویت زیرساخت‌های خط لوله گاز و اتصال آنها هستند. تغییر زغال سنگ به گاز با توجه به انتظاری که از تقاضا داریم سنجیده تر و متعادل تر است .

واردات گاز طبیعی در چین رو به افزایش است ولی خرید برای رفع نیاز در زمستان سال جاری زودتر شروع شده تا جلوی شتاب و فشار دقیقه های آخر گرفته شود و اتفاق زمستان 2017 و 2018 تکرار نشود .

امسال وضعیت هوا هم به نفع مقامات چینی است. هوای ملایم یک ماه پس از آغاز فصل سرد از اواسط دسامبر این انتظار را ایجاد می‌کند که چین در دسامبر تا فبریه با کمبود عرضه گاز روبرو نخواهد شد .

در هفته گذشته قیمت ال ان جی برای تحویل در ماه فوریه در آسیا در مقایسه با هفته قبل کمی افزایش داشت که دلیل آن تعداد کمتر کشتیرانی برای حمل کالاهاست.چون کشتی های ال ان جی بیشتری در دسترس هستند و دمای هوا در زمستان کاهش چندانی نداشته است. طبق گفته تاجران، کلا تقاضا در آسیا کم شده است و این افزایش قیمت موقتی است. اگر هوای آسیا برای حداقل سه هفته سرد شود، افزایش پایداری در قیمت ال ان جی خواهیم داشت .