به گزارش افکارنیوز،

محسن جلال‌پور شامگاه شنبه در مراسم شب فرش و تجلیل از پیشکسوتان صنعت فرش استان کرمان که با حضور فدایی استاندار کرمان و پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در محل اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد با بیان اینکه فرش کرمان آن‌طور که باید سامان ندارد اظهار داشت: هنوز نتوانستیم فرش‌بافان کرمانی را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی با بیان اینکه امروز صنعت فرش شرایط خوبی ندارد گفت: دولت به‌عنوان حاکمیت یکی از دلایل مشکلات امروز صنعت فرش است.

رئیس اسبق اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه دولت هر جا که وارد شده مشکلات بیشتر ایجاد شده است و باید کار‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرد افزود: تنها بخش خصوصی می‌تواند فرش را به جایگاه و اعتلای اصلی خود برگرداند.

وی با بیان اینکه از طرف دیگر خود فرش‌بافان هم از مسیر واقعی و سالم فاصله گرفتند و جایگاه فرش در دنیا را تقریبا از دست دادند گفت: اصالت بافت را دوباره باید احیا کرد تا بتوانیم دوباره شاهد رونق فرش کرمان در دنیا باشیم.

جلال‌پور با بیان خاطره‌ای از دیدار نوروزی خود به‌عنوان نائب رئیس اتاق ایران با محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشور گفت: احمدی‌نژاد در این دیدار نوروزی وقتی فهمید من کرمانی هستم گفت: کرمانی‌ها تمام دنیا را گرفتید و با هر کشوری گفتگو داشتم آن‌ها از پسته کرمان و فرش کرمان سخن به میان آوردند.