به گزارش افکارنیوز،

محمد کشتی آرای در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: قیمت جهانی طلا امروز 5 دلار نسبت به دیروز افزایش یافت و به 1288 دلار رسید.

وی افزود: اما در مقابل قیمت جهانی طلا، قیمت ارز در بازار داخلی ریزشی بود ولی موازی نبودن جهت این دو شاخص مهم در تعیین قیمت سکه موجب شد تا جلوی کاهش قیمت ها در بازار طلا و سکه گرفته شود.

کشتی آرای حباب سکه را 380 هزار تومان اعلام کرد و گفت‌: اگر همراستا با کاهش قیمت ارز قیمت جهانی طلا نیز نزولی بود، حتماً امروز قیمت ها در بازار طلا و سکه ریزشی می شد.

امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت 3 میلیون و 640 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 3 میلیون و 480 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و 880 هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و 170 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 650 هزار تومان فروخته می‌شود.

هر گرم طلای 18عیار هم 332 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1288 دلار معامله می‌شود. که 5 دلار نسبت به دیروز افزایش یافته است.