به گزارش آتي نيوز به نقل از منابع آگاه آخرين گمانه زني ها حاكي از آن است كه پس از تاييد رئيس جمهور ،بنزين تا آخر سال ۸۹ با نرخ ۳۰۰ تومان عرضه ميگردد .
بر اساس این گزارش اگر نگاهی به اخبار امروز خبرگزاریها و سایت های خبری در خصوص قیمت بنزین داشته باشید، خبر های ضد و نقیضی را خواهید دید که از بنزین ۱۰۰ تومانی تا ۱۰۰۰ تومانی خبر می دهند.
این مسئله ما را بر آن داشت تا با پیگیری از مسئولان مربوطه اطلاعات جدیدتری را در این رابطه کسب کنیم.
طبق پیگیری های صورت گرفته، بنزین ۳۰۰ تومانی به لحاظ جلوگیری از افزایش تورم تا پایان سال ۸۹ با سهمیه بندی مشخصی عرضه میگردد و اما نرخ قیمت بنزین آزاد بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان خواهد بود که این قیمت با فوب خلیج فارس یکسان است.
با بررسی اظهار نظرها که در ذیل این گزارش می آید به نظر می رسد جدیدترین پیشنهاد ارائه شده به رئیس جمهور که همان بنزین ۳۰۰ تومانی به صورت سهمیه بندی می باشد، که البته این پیشنهاد فقط با تایید احمدی نژاد اجرایی خواهد شد.

- وضع بنزین به تصمیم احمدی نژاد بستگی دارد
تعیین میزان سهمیه بنزین و قیمت آن برای ماه آینده(آذر) بستگی به تصمیم رئیس جمهور دارد که برای بنزین پیشنهادهای مختلفی داده شده است و ممکن است که سهمیه به حالت عادی ادامه پیدا کند و قیمتش بین ۱۰۰ تومان تا ۴۰۰ تومان متفاوت باشد.
قائم مقام ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشورگفت: به نظر من قیمت سوخت در کشور باید به قیمت بیشتر از ۱۰۰۰ تومان در هر لیتر عرضه شود.
- بنزین حداقل ۴۰۰ تومان

هرچند درباره قیمت بنزین هنوز خبر دقیقی منتشر نشده است، ولی اوایل مهر ماه جاری یک عضو کمیسیون اقتصادی خبری از تعیین بنزین ۴۰۰ تومانی از توسط دولت پس از هدفمندی یارانه ها داد که گمانه زنی درباره قیمت بنزین را بیشتر کرد.
حسن خسته‌بند در خصوص قیمت نهایی بنزین هنگام آزادسازی یارانه‌ها در سال جاری به فارس گفته بود: دولت به طول به‎طور کامل اطلاعاتی در این باره ارایه نکرده است، ولی بر اساس صحبت‌های انجام شده بنا بر این شده که دولت قیمت بنزین را بر مبنای فوب خلیج فارس محاسبه کند.
وی ادامه داد: اگر فوب خلیج فارس بالای ۴۰۰ تومان بود، دولت مابه‌التفاوت آن را به صورت یارانه پرداخت می‌کند و اگر پایین‌تر بود مابه‌التفاوت آن با قیمت ۴۰۰ تومان به عنوان درآمد دولت تلقی خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه قرار بر این شده است که دولت بنزین را در رقم ۴۰۰ تومان ثابت نگه دارد، تصریح کرد: احتمال دارد دولت بر مبنای این طرح عمل کند.

* وزیر اقتصاد: بنزین ۴۰۰ تومانی از آبان " حتماً شاید "

خبر بنزین ۴۰۰ تومانی به حدی جریان ساز شد که سخنگوی اقتصادی دولت در اولین نشست خبری خود پس از انتشار این خبر در واکنش به اینکه " آیا گفته عضوکمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر فروش بنزین ۴۰۰ تومانی از آبان ماه را تائید می‌کنید یا خیر؟ "، از عبارت " حتماً شاید " استفاده کرد.
شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع خبرنگاران در محل ساختمان کوثر ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد قیمت بنزین از آبان ماه ۴۰۰ تومان خواهد شد، نظرتان چیست، با تاکید بر این که قیمت واقعی هنگام اصلاح قیمت حاملهای انرژی مشخص می شود از لفظ " حتماً شاید " استفاده کرد که برداشت خبرنگاران این بود که این رقم اعمال حواهد شد.
هم اکنون قیمت هر لیتر بنزین یارانه ای ۱۰۰ تومان، بنزین سوپر یارانه ای ۱۵۰ تومان، بنزین نیمه یارانه ای ۴۰۰ تومان و بنزین نیمه یارانه ای سوپر ۵۵۰ تومان است.