به گزارش افکارنیوز،

مرگ یک مسافر در داخل یک فروند هواپیمای خطوط هوایی نیوزلند موجب تغییر در برنامه پرواز این هواپیما شد. این هواپیمای مسافربری که از هنگ‌کنگ به آوکلند استرالیا پرواز می‌کرد، پس از مرگ یک مسافر حین پرواز مجبور به تغییر مسیر و فرود در فرودگاهی در شهر کنز استرالیا شد. پرواز ANZ۸۰ قرار بود در ساعت ۹.۳۰ دقیقه صبح در فرودگاه آوکلند روی زمین بنشیند که به علت ناخوشی یک مسافر تغییر کرد. این مسافر پیش از فرود هواپیما در استرالیا جانش را از دست داد.

بنا بر گفته یک روزنامه‌نگار با نام Gerard Hutching که در داخل این هواپیما حضور داشت، قربانی مبتلا به بیماری دیابت بود و فراموش کرده بود حین سوار شدن به هواپیما انسولین خود را به همراه داشته باشد. جرالد در این باره گفت: «این مسافر پیش از فرود هواپیما دچار بی‌حالی شد و به نظر می‌رسید که بیهوش شده و سرانجام پیش از نشستن هواپیما جانش را از دست داد.»

بنا بر گفته جرالد این بیمار توسط یک پزشک که در داخل هواپیما حضور داشت، مورد معاینه قرار گرفت، اما او نیز قادر به نجات جان او نشد.

گفتنی است؛ سخنگوی شرکت هواپیمایی ایرنیوزلند به نیوز وان گفت که این هواپیما پس از انتقال جسد به فرودگاه استرالیا دوباره به آوکلند پرواز کرد و پس از ۲ ساعت تأخیر به مقصد رسید.