به گزارش افکار نیوز،شهریار افندی زاده در گفتگو با مهر با اشاره به آغاز پیش فروش حضوری بلیت سفرهای نوروزی، گفت: از امروز بیش از یکهزار مرکز فروش بلیت همراه با مراکز ترمینالهای مسافری پیش فروش حضوری بلیت را آغاز می کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: البته پیش فروش اینترنتی از ۲۳ بهمن آغاز شده و تا پایان سال هم ادامه دارد، ضمن آنکه طرح نوروزی سازمان راهداری از ۲۵ اسفند شروع می شود و تا ۲۵ فروردین ۹۱ ادامه دارد.

وی بابیان اینکه سال گذشته ۳ میلیون بلیت اتوبوس به فروش رفته است، اظهار داشت: پیش بینی می شود که امسال این رقم افزایش یابد و به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بلیت برسد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تاکید بر اینکه مسافران در زمان مناسب بلیتها را تهیه کنند، بیان کرد: اقدام به موقع مسافران موجب می شود که تعاونی های اتوبوسرانی هم برنامه ریزی برای سفرها داشته باشند و در صورت نیاز با افزایش سرویس فوق العاده به مسیرهای پرتقاضا، مقدمات سفر مناسبی را برای مسافران فراهم کنند.

وی با اشاره به دستورالعمل طرح افزایش ایمنی و حمل و نقل مسافران نوروزی، گفت: این طرح در سال ۱۳۹۱ به منظور ایجاد تمهیدات لازم در خدمات‌رسانی مناسب و مطلوب به مردم و توصیه‌های ایمنی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به ادارات حمل و نقل و پایانه‌های سراسر کشور ابلاغ شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: براساس این دستورالعمل، بکارگیری تمامی امکانات و تعامل با دستگاه‌های استانی برای افزایش ایمنی راه‌ها و جلب رضایت کامل مردم و افزایش سطح خدمات باتوجه به تعطیلات نوروزی باید صورت گیرد.

افندی زاده، افزود: در این دستورالعمل به محدودیت جابه‌جایی محمولات ترافیکی در زمان اجرای طرح نوروزی در استان‌ها تاکید شده است همچنین مدیران فنی شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل ناوگان عمومی جاده‌ای باید قبل از سفر به سلامت فنی وسایل‌نقلیه مسافربری توجه داشته باشند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، افزود: هماهنگی با سازمان‌های مسئول در زمینه فعالیت گروه‌های امداد فنی خودروها در طول راهها و آماده‌سازی و ارایه خدمات پایگاه‌های امداد و نجات در طول راه‌ها در مدت اجرای طرح نوروزی از دیگر بندهای این دستورالعمل است.

وی به فعالیت ۱۱۰ مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین در تعطیلات طرح نوروزی براساس این دستورالعمل اشاره کرد و گفت: به مدیران استانها ابلاغ شده تا مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین تحت پوشش را موظف کنند تا به صورت مستمر فعال بوده و خدمات لازم را به دارندگان وسایلنقلیه ارایه کنند همچنین مقرر شده است کارگروه نظارت بر نحوه فعالیت این مراکز بر عملکرد آنها نظارت داشته باشند.