به گزارش افکارنیوز،

با افزایش جمعیت که شلوغ شدن شهر ها و آلودگی هوا را به دنبال داشته است، مردم برای گذراندن تعطیلات و گاهی برای زندگی به نقاط خوش آب و هوا می روند. در ایران نیز به دلیل زیبایی و آب و هوای خوب مردم در تعطیلات به مناطق شمالی سفر می کنند. شهر های شمال کشور علاوه بر منابع طبیعی مانند جنگل و دریا از هوای پاک و سالم نیز برخوردارند.

هر فرد نوعی متفاوت از سفر را دوست دارد. گروهی با برپا کردن چادر کنار دریا و یا در جنگل به تفریح می پردازند، بعضی از افراد ترجیح می دهند در هنگام سفر در هتل اقامت کنند اما تعدادی نیز دوست دارند در حین سفر در محلی سکونت داشته باشند که کاملا در اختیار خودشان باشد، این افراد سکونت در ویلا را به هتل ترجیح می دهند.

خرید ویلا در شمال و مناطق خوش آب و هوا از قدیم مرسوم بوده است اما در سال های اخیر با رشد بالایی روبرو شده است. برای خرید ویلا و همچنین حفظ سرمایه شما و امکان فروش ویلا در سال های آینده ، موقع خرید آن باید به نکاتی توجه نمایید.

اولین مورد تحقیق در مورد شهر یا منطقه ای که قصد خرید ویلا در آن را دارید ، می باشد. باید توجه کنید آیا پولی که برای خرید ویلا می پردازید ارزش خرید ملک در این منطقه را دارد یا خیر. نکته بعدی که باید مورد توجه قرار بگیرد در مورد ساختمان ویلا، استحکام آن، رعایت  استاندارد های ساخت بنا، زیبایی آن و وجود امکاناتی مانند آب و برق و گاز در منطقه می باشد. پس برای خرید ویلا حتما به چند منطقه مختلف مراجعه نمایید و مشخصات قیمتی و ساختمانی ویلا را بررسی کنید. البته امروزه این کار با استفاده از سایت های فروش املاک راحت تر شده است و شما می توانید با مراجعه به سایت دیوار ، ویلاهای فروشی و قیمت آن ها را مشاهده نمایید.

از مهم ترین فاکتور های خرید ویلا قیمت آن و بودجه ای که شما در اختیار دارید، می باشد.

برای خرید ویلای مورد نظر خود اول باید بودجه ای در اختیار داشته و کمی تغییر قیمت را نیز در نظر بگیرید.

دقت نمایید که ویلا را از شخص یا مشاور املاک معتبر خریداری کنید، حتما از وضعیت مالکیت ویلا اطمینان حاصل کنید تا مورد سو استفاده سودجویان و کلاهبرداری قرار نگیرید و تر جیحا در همان زمان برای انتقال سند اقدام نمایید.

برای خرید ویلا به این نکته نیز توجه نمایید که شما معمولا برای سفر به ویلا مراجعه می کنید و مدت زمان کوتاهی در ویلا ساکن هستید پس موقعیت مکانی ویلا باید طوری باشد که به مناطق تفریحی و گردشگری و برای دوستداران طبیعت به جنگل و یا دریا نزدیک باشد. البته باید فروشگاه و مرکز خریدی نیز در نزدیکی ویلا وجود داشته باشد تا در زمان اقامت خود مایحتاج خود را از آنجا تهیه کنید.

همچنین شما می توانید در زمان هایی که از ویلای خود استفاده نمی کنید، آن را به مسافرین اجاره داده و درآمد خوبی کسب کنید.

 

رپورتاژ آگهی ویرلن