به گزارش افکارنیوز،

علی بهرمند رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران در خصوص وضعیت قنادی‌ها و میزان تولید برای ایام عید اظهار کرد: با تلاش‌های انجام شده آمادگی کامل برای تامین شیرینی شب عید در تهران وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست. هیچ کمبودی در بازار شیرینی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه قیمت مواد اولیه شیرینی‌پزی بسیار افزایش یافته اما ما هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت شیرینی در شب عید را نداریم و این عدم افزایش به تمام شیرینی‌پزی‌ها و قنادی‌ها ابلاغ شده است. با وجود کاهش قدرت خرید مردم این تصمیم اتخاذ شده و از قنادان خواسته شده با حداقل سود کالاهای خود را بفروشند.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه شیرینی‌پزی خاطرنشان کرد: ما در تهیه آرد،‌ شکر و روغن دچار مشکل شدیم و قیمت آن افزایش یافت اما ما این افزایش قیمت‌ها را ملاک قرار نمی‌دهیم تا در شب عید به مردم فشاری وارد نشود.

وی با اشاره به مشکل تهیه روغن برای قنادی‌ها تصریح کرد: کاخانجات روغن را به صورت مستقیم در اختیار ما قرار نمی‌دهند و باعث ایجاد بازار سیاه شده‌اند. ما روغن را به صورت آزاد تهیه می‌کنیم البته آرد و شکر را هم به همین شکل تهیه می‌کنیم و برایمان مشکل ایجاد کرده‌اند.

بهرمند افزود: ما به راحتی نمی‌توانیم روغن مایع پیدا کنیم و در تامین آرد و شکر هم با مشکل مواجه هستیم و قیمت این اجناس بسیار بالا رفته و کمیاب شده است.

وی در رابطه با تامین آرد گفت: سیستم تهیه آرد را به سامانه ارجاع داده‌اند اما این سامانه هنوز پیشرفته نیست و در بین بخش‌ها جا نیفتاده است. امیدواریم در آینده مشکل آرد با سامانه‌ای که در حال پیگیری و حل مشکل آن هستیم، رفع شود.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران در رابطه با نظارت بازار شب عید تصریح کرد: با توجه به اینکه وظیفه نظارت بر عهده سیستم‌های نظارتی است اما اتحادیه ما هم در این کار مشارکت خواهد کرد و بازرسان ما هم بر بازار نظارت دارند تا تخلف کمتری را شاهد باشیم.

وی با اشاره به افراد سودجویی که در دکان‌های خالی شیرینی و شکلات می‌فروشند، تصریح کرد: در سال‌های قبل مغازه هایی که خالی بود توسط افرادی بدون مجوز اجاره می‌شد که مبادرت به فروش شیرینی و شکلات بی‌کیفیت می‌کردند و هر سال این معضل را در این یک ماه داریم. این افراد تنها همین یک ماه هستند و پس از آن اتحادیه نمی‌تواند در این زمینه کمکی به مردم کند. در این رابطه هنوز اقدام لازم انجام نشده و تا پروسه اداری خود را طی کند یک ماه به پایان رسیده است.