به گزارش افکارنیوز،

هادی حق‌شناس، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه افزایش سطح ایمنی برای تردد مسافران از مهم‌ترین اولویت‌های برنامه‌‌های سازمان بنادر در سال ۹۸ بوده است، گفت: نوسازی شناور‌های مسافری برای افزایش و رونق گردشگری از دیگر اقداماتی است که این سازمان در سال جدید در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز و سفر‌های دریایی هیچ حادثه‌ای نداشته‌ایم، اظهار کرد: این امر نشان دهنده آن است که سطح ایمنی در تمام بنادر و اسکله‌ها بسیار بالا بوده و نکات ایمنی در تمامی این بخش‌ها رعایت شده است.

حق‌شناس بیان کرد: سازمان بنادر از محل وجوه اداره شده برای ساخت و خرید شناور‌های مسافری تسهیلات پرداخت می‌کند و یارانه در اختیار سرمایه گذاران و خریداران قرار می‌دهد، بنابراین خریداران این حوزه می‌توانند از فرصتی که قرار داده شده استفاده کنند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه باید تعداد شناور‌های مسافری را در شمال و جنوب کشور افزایش دهیم، گفت: به همین دلیل به تمام سرمایه‌گذاران در بخش باری و مسافری تسهیلات کم بهره ارائه می‌شود و از سوی دیگر اسکله‌های جدید را در تمام بنادر برای تردد راحت‌تر تجهیز خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در سال رونق تولید سازمان بنادر سعی خواهد کرد از تمام توان نیرو‌های داخلی برای ساخت و تکمیل بنادر جنوبی کشور و همچنین ساخت کشتی استفاده کند.

حق‌شناس اظهار کرد: در نوروز گذشته در مناطق آزاد قشم و هرمز اسکله‌های جدیدی برای مسافران ایجاد شد و در صورت نیاز باز هم با استفاده از نیرو‌های داخلی اقدام به ساخت اسکله‌های جدید خواهیم کرد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به ارسال دستگاه‌ها و ماشین آلات لایروب به مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: سازمان بنادر یک دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه لایروب به گرگان رود در استان گلستان انتقال داد و با استفاده از این دستگاه بخش عمده‌ای از لایروبی این منطقه سیل زده انجام شد.