به گزارش افکارنیوز،

 محمدرضا نجفی منش اظهار کرد: افزایش دستمزد‌ها تیغ دو لبه است با توجه به تورم و افزایش نرخ‌ها اگر صورت نگیرد کارگران با مشکل مواجه می‌شوند، اما از طرفی دیگر این افزایش موجب بالا رفتن قیمت کالا می‌شود به دلیل اینکه هزینه دستمزد بین ۷ تا ۴۰ درصد در قیمت تمام شده در کالا‌های مختلف موثر است.

عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: افزایش سایر هزینه‌ها همانند بیمه و مالیات، نرخ ارز در کنار دستمزد موجب افزایش تورم و قیمت کالا خواهد شد.

وی گفت: افزایش نقدینگی در کشور از سال ۸۴ تاکنون ۲۸ برابر شده است اما، تولید قطعا به این میزان رشد نکرده است و شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

نجفی منش ادامه داد: تجربه ثابت کرده هر آنچه به دستمزد اضافه کردیم نه تنها فایده‌ای برای کارگران نداشته بلکه قیمت‌ها بیشتر رشد کرد و قدرت خرید این قشر آنچنان که تصور می‌شد افزایش نیافت.

عضو اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: دولت باید سبد کالایی بدهد و مابه التفاوت هزینه زندگی کارگران را پرداخت کند یعنی اگر هزینه زندگی یک خانوار ماهانه ۳ میلیون تومان باشد و درآمد آن یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان دولت این مابه التفاوت را پرداخت کند تا فشار به این قشر وارد نشود و با اینکار یارانه‌های پنهان به این گروه اختصاص می‌یابد و گروه‌های برخوردار  از آن سهمی نخواهند داشت.