به گزارش افکارنیوز،

 عباس گودرزی با اشاره به ضرورت ازسرگیری سدسازی با توجه به وارد شدن کشور به دوران تَرسالی و اهمیت ذخیره آب در شرایط خشکسالی، گفت: چند سالی است که به بهانه خشکسالی و بهانه‌های واهی دیگر، سدسازی منسوخ و حتی گاهی لجاجت‌ها و عنادورزی‌ها میان مسئولان استان‌ها سبب متوقف شدن سدسازی شده است به همین دلیل اکنون حجم عظیمی از آب؛ این سرمایه ارزشمند بدون هیچ مدیریتی از کف می‌رود.

گاهی لجاجت‌ها و عنادورزی‌ها میان مسئولان استان‌ها سبب متوقف شدن سدسازی شده است به همین دلیل اکنون حجم عظیمی از آب؛ این سرمایه ارزشمند بدون هیچ مدیریتی از کف می‌رود

امکان تکرار سیلاب‌ها طی سال‌های آینده و از بین رفتن جان و مال مردم وجود دارد

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان تکرار این سیلاب‌ها طی سال‌های آینده و از بین رفتن جان و مال مردم وجود دارد، افزود: عاقلانه است که از این اتفاق عبرت بگیریم و سدسازی با قدرت از سر گرفته شود که این کار به معنای پیشگیری از بحران است.

اگر سدسازی در شهرستان بروجرد به بهانه‌های واهی متوقف نمی‌شد امروز شاهد این حجم از خسارات نبودیم

وی تاکید کرد: اگر سدسازی در شهرستان بروجرد متوقف یا کُند نمی‌شد و سدهای گله‌رود، آبسرده و شهید بروجردی به اتمام می‌رسیدند امروز شاهد این حجم از خسارات نبودیم، ضمن آنکه بخشی از سیلاب لرستان و خوزستان قابل کنترل بود اما ساخت این سدها به بهانه‌های واهی از دستور کار خارج شد.

سال‌های سال اعتبار سد شهید بروجردی شهرستان بروجرد 100 هزارتومان بود

گودرزی با بیان اینکه تخصیص قطره‌چکانی بودجه برای اتمام سدها کاری از پیش نمی‌برد، اضافه کرد: جالب است بدانید سال‌های سال اعتبار سد شهید بروجردی شهرستان بروجرد 100 هزارتومان بود که نهایتا در زمان وزارت آقای چیت‌چیان بودجه بیشتری به ساخت این سد تعلق گرفت.

ضرورت سدسازی در استان لرستان و شهرستان بروجرد به‌عنوان مبدا ورود آب‌ها

این نماینده مجلس سدسازی در استان لرستان و شهرستان بروجرد را به‌عنوان مبدا ورود آب‌ها بسیار ضروری دانست و افزود: باید به سرعت اقدام به ساخت سد کرد تا دیگر چنین حوادث تلخی تکرار نشود.

شکایت نمایندگان استان لرستان از وزارت نیرو

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به شکایت نمایندگان استان لرستان از وزارت نیرو، گفت: از سرگیری سدسازی در استان لرستان مطالبه جدی نمایندگان استان است و به هیچ عنوان نسبت به آن کوتاه نخواهیم آمد.