به گزارش افکارنیوز،

 سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس  با انتقاد از مخالفت وزارت راه و شهرسازی با تعیین سقف قیمت در بازار اجاره مسکن، گفت: اخباری اخیرا به گوش می رسد، مبنی بر اینکه وزیر راه و شهرسازی با تعیین سقف قیمت در بازار اجاره مسکن و اعمال سیاست های مالیاتی برای کنترل بازار اجاره مخالف است.

وزارت راه و شهرسازی برنامه ای برای مدیریت بازار اجاره ندارد

اخبار اقتصادی- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مخالفت وزیر راه و شهرسازی با تعیین سقف قیمت در بازار اجاره مسکن، نشان دهنده آن است که این وزارتخانه عملا برنامه ای برای مدیریت بازار اجاره ندارد.

استفاده از ظرفیت شوراهای شهر برای تعیین سالانه قیمت اجاره مسکن

برای مدیریت بازار اجاره مسکن می توان از ظرفیت هایی مانند شوراهای شهر استفاده کرد، در شرایط کنونی شوراها هر ساله نرخ افزایش قیمت تاکسی ها را اعلام می کنند، حال این نهاد می تواند قیمت اجاره مسکن را به صورت منطقه ای تعیین کند

وی گفت: به نظر من برای مدیریت بازار اجاره مسکن می توان از ظرفیت هایی مانند شوراهای شهر استفاده کرد، در شرایط کنونی شوراها هر ساله نرخ افزایش قیمت تاکسی ها را اعلام می کنند، حال این نهاد هر سال می تواند قیمت اجاره مسکن را به صورت منطقه ای تعیین کند.

مالکان نباید بتوانند نرخ اجاره مسکن را به میزان دلخواه بالا ببرند

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: قطعا مالکان نباید بتوانند نرخ اجاره مسکن را به میزان دلخواه بالا ببرند و باید سازکار و چارچوبی در این عرصه تعیین شود.

وی ادامه داد: البته ما هم قبول داریم که اقتصاد را نمی توان به صورت دستوری مدیریت کرد، اما در شرایط کنونی و با توجه به التهابات بازار مسکن، اقدام ضربتی و فوری ضروری است.

بهادری ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی مسئولان وزارت راه و شهرسازی به جزء مصاحبه با رسانه ها، اقدام علمی دیگری را صورت نداده اند و مردم می گویند که دولت و وزارتخانه برنامه ای برای مدیریت بازار مسکن ندارد.

وزارت راه و شهرسازی باید در عرصه مدیریت مسکن به ویژه حوزه اجاره بها فعال تر رفتار کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید در عرصه مدیریت مسکن به ویژه حوزه اجاره بها فعال تر رفتار کند و در این عرصه مجلس آمادگی دارد که به صورت ویژه با وزارتخانه همکاری کند.