به گزارش افکارنیوز،

پیمان زندی، رئیس مرکز اصناف و بازرگانان در نشست هم اندیشی و هماهنگی صنوف فعال در حوزه صنایع غذایی گفت: پس از نشست‌های متعدد با شرکت بازرگانی دولتی و مسئولان ذیربط، شرایط برایتوزیع شکر توسط اصناف فراهم شد که مشاهده می‌کنیم قیمت‌ها در بازار رو به تعادل است.

اخبار اقتصادی- وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اولویت بندی، برای تامین و توزیع اقلام مورد نیاز مردم مهم‌ترین اقدام است، گفت: جامعه بزرگ اصناف مهم‌ترین اولویت تعریف شده برای تعادل بخشی به بازار هستند.

زندی اضافه کرد: ما از ظرفیت‌های همکاران صنفی مان بهره می‌بریم تا مردم نگرانی از بابت تامین کالا نداشته باشند و البته در این حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ و میادین میوه و تره بار در این مراحل عملکرد مطلوبی داشتند.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان با اشاره به اینکه کشور با کمبود هیچ کالایی روبه‌رو نیست، گفت: کالا‌ها به وفور و بیش از نیاز کشور وجود دارد اولویت ما هم ساماندهی به بحث عرضه کالاست.

زندی افزود: در شرایط کنونی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است توقع این است اصناف بیش از پیش به مسئولیت خود برای ایجاد ارامش اقتصادی در جامعه کمک کنند.

وی ادامه داد: ما هیچگاه از اعتماد به اصناف متضرر نشده‌ایم و خوشبختانه بررسی‌های موردی و کالا به کالا نشان می‌دهد هر کجا به اصناف اعتماد شده است، وضع بهبود یافته است.

در این نشست رؤسای اتاق اصناف تهران و اتحادیه بنکداران مواد غذایی، خواربارفروشان، لبنیات فروشان، عطار و سقط فروشان، فروشندگان میوه و سبزی و نمایندگان اتاق اصناف ایران و سایر حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند.