به گزارش افکارنیوز،

منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تعیین مالیات برای خریداران سکه، گفت: از آنجایی که دولت در فروش نفت و کسب درآمد از این روش با مشکل مواجه است و نمی تواند هزینه های کشور را پوشش دهد به سمت افزایش درآمد از طریق دریافت مالیات روی آورده است.

اخبار اقتصادی- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دولت در گذشته از سود سهام نیز مالیات دریافت می کرد اما پس از گذشت زمانی دریافت مالیات از این طریق لغو شد، اکنون به دنبال آن است که از خریداران سکه مالیات بگیرد که به نظر می رسد دولت برای کسب درآمد از مالیات سردرگم است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: در حالی دولت به دریافت مالیات از سکه روی آورده که قانون مالیات را به درستی اجرا نمی کند و از کسانی که درآمد های چند هزار میلیاردی دارند حتی به اندازه کارمندان مالیات نمی گیرد.

وی تاکید کرد: تصمیم سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات از خریداران سکه صحیح نیست و باید طبق قانون و مقررات باید نسبت به دریافت مالیات اقدام شود.

مرادی با بیان اینکه مبنای دریافت مالیات از سکه در بخشنامه سازمان امور مالیاتی مبهم است، گفت: اگر از خریداران سکه مالیات دریافت شود تکلیف کسانی که طلا و جواهر می خرند چه می شود، این بخشنامه جامع و کامل نیست.

این نماینده مجلس اظهار داشت: این مدل تصمیمات خلع الساعه بوده و پایه و اساسی ندارد، بعد از مدتی متوجه اشتباه خود می شوند و دریافت مالیات از سکه یا سود سهام را ملغی می کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: اگر از سکه مالیات دریافت شود مردم از این بازار رو برگردانده و به سمت خرید طلا و جواهر می روند و همان آش و کاسه قبل درست می شود و دولت باید به دنبال راه حلی برای مدیریت این بازار پیدا کند.