به گزارش پانا، علی نیکزاد درباره مالیات بر خانههای خالی اظهار داشت: کارهای قانونی در رابطه با این طرح را انجام دادهایم و بلوکبندی انجام شده است.

وی عنوان کرد: زمان اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی برسد، اعلام کرده و درباره آن توضیح می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امیدوارم بازار مسکن به‌گونه‌ای تنظیم شود که زمان اجرای این طرح نرسد.

بدون امکانات زیرساختی مسکن‌مهر را تحویل نمی دهیم

نیکزاد درباره ارائه واحدهای مسکونی‌مهر بدون امکانات آب، برق و گاز، گفت: این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم و دستور داده شده که بدون آب، برق، گاز و تلفن به کسی خانه ندهند.

وی افزود: در مواردی بوده که خانواده اصرار دارند وسایل خود را در واحدها بگذارند و بعد از این‌که امکانات زیرساختی فراهم شد، اسکان پیدا کنند.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: این موارد به تعداد انگشتان دست بوده که من گفتم انجام شود و استقرار وسایل برای مدتی انجام شده است.

نیکزاد خاطرنشان کرد: این اتفاق در البرز و پرند اتفاق افتاده که آنها نیز هم‌اکنون دارای آب، برق، گاز و تلفن هستند.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره زمان اجرای طرح باغشهر نیز گفت: هر زمان این طرح اجرا شد، به شما خبر می‌دهیم.

هر مترمربع مسکن‌مهر ۳۰۰ هزار تومان

نیکزاد در رابطه با تاکید انبوه‌سازان برای افزایش قیمت هر مترمربع مسکن‌مهر در سال آینده عنوان کرد: ما تاکنون پیشنهادی از انبوه‌سازان نداشتیم، اما به‌طور معمول برآوردها صورت می‌گیرد و سپس به توافق می‌رسیم.

وی تصریح کرد: هر مترمربع مسکن‌مهر در قراردادهای آتی نیز با همان قیمت ۳۰۰ هزار تومان ساخته می‌شود و ۳۱۰ هزار تومان با آسانسوز خواهد بود.

کسی نگران افزایش اجاره‌بها نیست

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی مردم از افزایش اجاره‌بها در سال ۹۱ گفت: کسی نگران این موضوع نبوده و رسانه‌ها اصرار بر نگرانی دارند.

نیکزاد افزود: ۳ سال است که به مردم این اطمینان را می‌دهم که قیمت اجاره افزایش نمی‌یابد.

وی عنوان کرد: هر کس در کشور نیازمند مسکن باشد، ما به او خانه می‌دهیم، اما اگر در ونک خانه می‌خواهد، می‌تواند برود بخرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت به مردم خانه میدهد، تصریح کرد: سیاستهای اقتصادی در اجارهبها اثرگذار است و آنچه که در کشور رایج است و سود اوراق مشارکت ۲۰ درصد شده است، بازار اجاره به سمت رهن و اجاره پیش میرود و چندان بازار تکان نمیخورد.