محمد سعيد فلاحي در گفتوگو با ايسنا، اظهار كرد: به دنبال اجباري شدن نصب كيسه هوا روي خودروهاي سواري تصميم گرفته شد كه توليد ريو در ايران متوقف شود.

وی با بیان این‌که تاکنون فعالیت خط تولید بدنه این خودرو به‌طور کامل متوقف شده است، ‌ خاطرنشان کرد: البته همواره فاصله زمانی بین توقف فعالیت خط تولید بدنه یک خودرو با خط مونتاژ نهایی آن وجود دارد و به همین دلیل خط مونتاژ نهایی ریو جهت مونتاژ تعداد محدود باقی ‌مانده همچنان فعال است که البته فعالیت این خط نیز به زودی متوقف خواهد شد.

قائم مقام گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: به این ترتیب عرضه‌ ریو در بازار ایران به مرحله پایانی خود نزدیک شده و خطوط تولید این خودرو نیز جمع‌آوری خواهد شد.

فلاحی در خصوص چگونگی سرویس‌دهی به خودروهای ریو در حال تردد در کشور، تصریح کرد: این شرکت طبق تعهد صورت گرفته تا۱۰ سال آینده وظیفه پشتیبانی و تامین قطعات این خودرو را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، طبق قانون قرار بود تولید خودروهای سواری فاقد کیسه هوا از ابتدای دی ماه سال جاری متوقف شود. در این میان شرکت کیا نیز اعلام کرده بود که به دلیل عدم جانمایی در زمان طراحی، اجازه نصب کیسه هوا روی خودرو ریو را نخواهد داد و به این ترتیب مسئولان سایپا تصمیم گرفتند تولید این خودرو در ایران را متوقف کنند.

ريو در جدول كيفيت خودروها همواره جزو ۱۰ تا ۱۲ خودرو برتر قرار داشته و در بين خودروهاي هم قيمت خود در ردههاي نخست كيفيت قرار داشته و از تقاضاي بالايي نيز در بازار برخوردار بوده است. قيمت كارخانهاي اين خودرو در حال حاضر حدود ۱۴ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان است.