محمد عطاردیان در گفتوگو با فارس با اشاره به برگزاری جلسه امروز شورای عالی اشتغال با حضور معاون اول رئیسجمهور اظهار داشت: در این جلسه گزارش عملکرد ایجاد ۲.۵ میلیون شغل قرائت شد و مسئولان و دبیر شورا عنوان کرد که آمار اشتغال از سوی اعضای جلسه به خبرنگاران ارائه نشود.

وی ادامه داد: مسئولان معتقدند این آمار موقتی است و بعداً آمار اشتغال را اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

نمایندگان کارفرمایان در شورای عالی اشتغال در پاسخ به این سؤال که با توجه به ایجاد ۲.۵ میلیون شغل آیا وضعیت ایجاد اشتغال مطلوب است؟ گفت: قرار بر این است که بنده راجع به این موضوع خبری ندهم، اما در صورتی که آمار ۲.۵ میلیون شغل ایجاد شده باشد از نظر بنده مطلوب است و در غیر این صورت نمی‌توان نظر قطعی داد.

به گفته عطاردیان در این جلسه گزارش عملکرد ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) بررسی و این نتیجه حاصل شد در سال جاری این کمیته توانسته ۲۷۰ هزار شغل ایجاد کند و در این راستا نیز تعدادی از خانواده‌های تحت پوشش خودکفا شده‌اند.

وی ادامه داد: در صورتی که اعتبارات لازم به کمیته امداد ارائه شود، آمار اشتغال آنها به ۳۰۰ هزار خواهد رسید.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی اشتغال با بیان اینکه معاون اول رئیس‌جمهور از وضعیت تسهیلات‌دهی بانک‌ها رضایت نداشت، عنوان کرد: در سال جاری برخی بانک‌ها ۳۰ تا ۴۰ درصد از کل تعهدات خود را پرداخت کرده و برخی نیز اعتبارات ناچیزی در اختیار اشتغال قرار دادند.

این فعال کارفرمایی تأکید کرد: در صورتی که دولت با بخش خصوصی همکاری بهتر و بیشتری در خصوص ایجاد اشتغال و نیز پرداخت اعتبارات داشته باشد بخش خصوصی میتواند با ظرفیتهای موجود در سال یک میلیون شغل ایجاد کند.