به گزارش افکارنیوز،

مازیار حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای برای دریافت مالیات از عایدی سرمایه بخش مسکن دارد، اظهار کرد: نباید بگوییم مالیات بر عایدی مسکن باید بگوییم مالیات بر عایدی سرمایه.

اخبار ورزشی- وی ادامه داد: به این دلیل که فقط مسکن نیست که در یک بخش بورس‌پذیر یا سفته‌پذیر مشمول اخذ مالیات می‌شود، بسیاری از موضوعات هستند؛ اگر ما به‌صورت تک‌مؤلفه‌ای فقط به‌سراغ مسکن برویم نتیجه‌ای به‌جز آشفته کردن بازار مسکن و خروج و فرار سرمایه‌ها نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: موضوعی که در دولت با محوریت وزارت اقتصاد دنبال می‌شود و بنده از نمایندگان مجلس نیز مطمئن هستم که چندین برابر دغدغه وزارت راه دارند این است اصلاً و ابداً اگر این موضوع بخواهد فقط در رابطه با مسکن باشد، هیچ تأثیر مثبتی ندارد و تأثیر منفی هم روی مسکن خواهد گذاشت.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بحث مسکن لوکس یا مسکنی که به‌صورت سفته از آن استفاده می‌شود یا به‌عبارت بهتر عده‌ای هستند برای آنکه ارزش پولشان از دست نرود در یک سری مسکن‌های خاص سرمایه‌گذاری می‌کنند. این مسکن‌ها هیچ‌وقت به‌عنوان سکونتگاه در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد.

حسینی افزود: این مسکن‌ها چند بار در طول یک سال خرید و فروش می‌شود؛ اینجا وقتی کاسبی و تجارتی انجام می‌شود مالیات آن باید پرداخت شود تا مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد، این موضوع کنار سایر عایدی‌ها دیده شود.

وی تأکید کرد: یک پکیج تحت عنوان مالیات بر عایدی سرمایه را باید تعریف کنیم که باید بخش مسکن جزیی از آن باشد.