به گزارش افکارنیوز،

 احتمالاً انگلستان در سه سال آینده دچار رکود می‌شود. یک سازمان پژوهشی اعلام کرد خطر این سناریوی غم انگیز در بالاترین حد از بحران مالی 2007 قرار دارد و انگلیس برای مواجهه با پیامدهای آن آماده نیست .

اخبار اقتصادی- تحقیقات نشان می‌دهد دلایل این رکود قریب‌الوقوع طبیعتاً هم جهانی است و هم داخلی و شامل کندی رشد اقتصادی در پی درگیری های تجاری و بلاتکلیفی در مورد برگزیت می شود .

این سازمان پژوهشی در گزارش خود با عنوان « شکست در برنامه ریزی=برنامه ریزی برای شکست » نوشت 5 رکود آخر حدود 2500 پوند (3150 دلار ) برای هر خانواده هزینه داشت و باعث بیکاری یک میلیون نفر در انگلیس شد . اگر دولت نمی‌توانست تاثیر آخرین رکود را اداره کند، تولید ناخالص داخلی تا 12 درصد سقوط می کرد که معادل بیش از 8000 پوند برای هر خانواده انگلیسی است .

ولی آنچه در تخفیف آخرین رکود موثر بوده ، مثل کاهش شدید نرخ بهره، احتمالاً در رکود پیش رو تاثیری نخواهد داشت و باید رویکرد دیگری در پیش گرفت.

جیمز اسمیت، مدیر تحقیقات در گزارش نوشت:« ما نگرانیم سیاستگذاران نتوانند هنگام بروز رکود بعدی مثل دفعه قبل عمل کنند. پیامد این بحران توانایی سیاست را در حفاظت از اقتصاد محدود می کند» .