به گزارش افکارنیوز،

 سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش قیمت بلیط هواپیما در سایه سیاست سازمان هواپیمایی کل کشور، گفت: استراتژی امروز سازمان هواپیمایی، شناور کردن نرخ بلیط پروازهای هوایی است، یعنی آنکه قیمت بلیط در زمان های خاص و ایام پرمتقاضی بالا می رود.

اخبار اقتصادی- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شناور شدن قیمت بلیط هواپیما یکی از ابزارهای ایرلاین های خارجی برای مدیریت بازار پروازهای هوایی است، حال سوال پیش می آید که آیا تمام اقدامات ما در این حوزه به مانند کشورهای خارجی است که شناور شدن نرخ بلیط مانند آن ها باشد، البته شناور شدن قیمت در خارج از کشور مولفه های بسیاری دارد و تنها مربوطه به تاریخ پرواز نیست.

کیفیت خدمات با وجود افزایش قیمت بلیط هواپیما تغییر مثبتی نکرده است

متأسفانه با وجود افزایش قیمت بلیط هواپیما، کیفیت خدمات تغییر مثبتی نکرده است، از طرفی بی نظمی ایرلاین ها در ارائه خدمات افزایش یافته است.

بهادری با انتقاد از عدم ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در پروازهای هوایی داخلی، گفت: متأسفانه با وجود افزایش قیمت بلیط هواپیما، کیفیت خدمات تغییر مثبتی نکرده است، از طرفی بی نظمی ایرلاین ها در ارائه خدمات افزایش یافته است.

نارضایتی مسافران از تأخیرهای چند ساعته پروازهای هوایی

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: یکی از عوامل نارضایتی مسافران از پروازهای هوایی، بروز تأخیرهای چند ساعته پرواز و معطل ماندن مسافران است که متأسفانه این مشکل هنوز ادامه دارد.

ایرلاین ها تنها کارهای منفعت دار را عملیاتی می کنند

وی ادامه داد: در شرایط کنونی ایرلاین ها تنها اقداماتی که به نفع خودشان است را عملیاتی می کنند و در این بین، مردم تنها شاهد افزایش قیمت ها بوده و کیفیت خدمات تغییری نمی یابد.

لزوم ورود جدی سازمان تعزیرات حکومتی به افزایش قیمت بلیط هواپیما

بهادری بر لزوم ورود جدی سازمان تعزیرات حکومتی به افزایش قیمت بلیط هواپیما تأکید کرد و گفت: قطعا اگر این سازمان به درستی به وظایف خود عمل می کرد، امروز ما شاهد افزایش چشمگیر قیمت ها نبودیم.

نرخ بلیط پرواز تهران- ارومیه در یک سال اخیر بیش از 3 برابر شده است

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه نرخ بلیط پرواز تهران- ارومیه در یک سال اخیر بیش از 3 برابر شده است، گفت: در شرایط کنونی مردم برای این پرواز یک ساعته باید مبلغی حدود 600 هزار تومان را پرداخت کنند، از این رو سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی باید یک بار برای همیشه بازار فروش بلیط هواپیما را ساماندهی کنند.