به گزارش ایسنا، گويا مشكلات جايگاهداران عرضه بنزين در جلسه ديشب (۱۶ اسفندماه) با مسوولان شركت پالايش و پخش فراوردههاي نفتي حل نشده و عرضه يا عدم عرضه بنزين در روزهاي پاياني امسال و تعطيلات نوروز همچنان در هالهاي از ابهام قرار دارد.

بعد از آن که جایگاه‌داران سوخت اعلام کردند که از نیمه اسفندماه بنزین آزاد را به دلیل سوده نبودن دیگر عرضه نمی‌کنند، به درخواست وزیر نفت و معاون او در امور پالایشی، دیشب جلسه‌ای با حضور نمایندگان جایگاه‌داران سوخت و مسوولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برای حل مشکلات جایگاه‌داران برگزار شد، اما ظاهرا این جلسه نیز نتوانست خواسته‌های جایگاه‌داران را برآورده کند.

در همین رابطه بیژن حاج‌محمدرضا – رییس انجمن جایگاه‌داران عرضه سوخت و فرآورده‌های نفتی، با اشاره به این که از ۱۵ مورد درخواست مطرح شده از سوی جایگاه‌داران تنها با پنج خواسته پیش پاافتاده آنها از سوی مسوولان پالایش و پخش موافقت شد‌، گفت: مسوولان دولتی به خواسته‌های قانونی و اصلی ما از جمله کارمزد تشویقی، پرداخت هزینه نصب پوزها، پرداخت مابه‌التفاوت افت فروش و افزایش کازمردها توجهی نکردند.

وی با اظهار این‌که مدیران شرکت‌های پالایش و پخش سعی کردند با پند و نصیحت ما را از عرضه نکردن بنزین آزاد منصرف کنند، تاکید کرد: ‌جایگاه‌داران به هیچ عنوان خواهان وارد شدن فشار به مردم به‌ویژه در روزهای‌ پایانی سال نیستند، اما ما نیز خواسته‌هایی داریم که باید به آن‌ها توجه شود.

حاجمحمدرضا با اعلام اين كه شنبه و دوشنبه هفته آينده(۲۰ و۲۲ اسفند ماه) با مديران شركت پالايش و پخش فراوردههاي نفتي و همين طور ساير مسوولان مرتبط به منظور رفع مشكلات اصلي جايگاهداران جلساتي برگزار خواهد شد، تصريح كرد: در صورت برآورده نشدن خواستهها، سه شنبه هفته آينده (۲۳ اسفند ماه) تكليف عرضه بنزين آزاد در يك نشست مطبوعاتي مشخص ميشود.