به گزارش افکارنیوز،

 محمدعلی اسفنانی مدیر کل تعزیرات استان تهران با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی در کشور، گفت: یکی از مسائل مهم و دغدغه های کنونی مسافران، افزایش چشمگیر قیمت بلیط هواپیما است، در شرایط کنونی شاهد هستیم که قیمت بلیط پروازها بسیار بالا رفته و در ایام پرمتقاضی، قیمت ها افزایش سرسام آور به خود می گیرند.

آزادسازی نرخ بلیط هواپیما به معنای افزایش سرسام آور قیمت ها نیست

اخبار اقتصادی- مدیر کل تعزیرات استان تهران ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما، اقدام به آزادسازی نرخ ها کرده اند تا از این طریق بازار بلیط پروازهای هوایی را مدیریت کنند؛ اما قطعا آزادسازی به معنای افزایش سرسام آور قیمت ها نیست.

سازمان هواپیمایی باید برای مدیریت بازار بلیط هواپیما، سقف قیمتی تعیین کند

سازمان هواپیمایی باید در شرایط کنونی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما، سقفی را برای قیمت ها تعیین کند، تا آنکه هر روز شاهد قیمت گذاری های جدید توسط ایرلاین ها در این حوزه نباشیم.

وی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی باید در شرایط کنونی برای مدیریت بازار بلیط هواپیما، سقفی را برای قیمت ها تعیین کند، تا آنکه هر روز شاهد قیمت گذاری های جدید توسط ایرلاین ها در این حوزه نباشیم.

ایرلاین ها به صورت سلیقه ای قیمت پروازهای هوایی را بالا یا پایین می آورند

اسفنانی ادامه داد: در شرایط کنونی ایرلاین ها به صورت سلیقه ای قیمت پروازهای هوایی را بالا یا پایین می آورند، اما به نظر من در این رابطه با مکانیزم ویژه ای از سوی دستگاه های مربوطه تعیین شود، تا شرکت های هواپیمایی به صورت اصولی اقدام به قیمت گذاری کنند.

ایرلاین ها در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی شوند

وی تصریح کرد: در تمام ایرلاین های دنیا، قیمت بلیط پروازهای هوایی بر اساس نوع خدمات، کیفیت و مسائل دیگر کف و سقف دارند، اما متأسفانه ایرلاین ها در شرایط کنونی در پروازهای آزاد سقفی را برای قیمت گذاری قائل نمی شوند.

افزایش 3 برابری قیمت برخی از پروازهای هوایی در ایام خاص

اسفنانی ادامه داد: این مسئله موجب شده که ایرلاین ها، در برخی ماه ها و روزها از جمله ایام ولادت امام رضا (ع) قیمت بلیط را به صورت سرسام آور بالا می آورند، این افزایش نرخ ها آنقدر زیاد است که در گاهی اوقات، قیمت ها به سه برابر افزایش می یابد.

ورود سازمان تعزیرات به پرونده تخلفات ایرلاین ها؛ با متخلفان برخورد قانونی می شود

مدیر کل تعزیرات استان تهران گفت: سازمان تعزیرات به صورت مستقیم به پرونده تخلفات ایرلاین ها ورود کرده و قطعا با گران فروشان برخورد قانونی صورت می گیرد.