افكار نيوز:"محمد عباسي"با انتقاد از صورت نگرفتن مناسب واگذاري ها از سوي اين سازمان به بخش تعاون، پيشنهاد کرد سازمان خصوصي سازي سرعت عمل بيشتر و عملکرد بهتري در بخش واگذاري ها به بخش تعاون از خود نشان دهد، ضمن آنکه مسئولان سازمان خصوصي سازي بايد در مقابل عملکرد خود پاسخگو باشند.
وی احتمال تشکیل سازمان تعاونی سازی برای انجام امور واگذاری ها را رد کرد و اظهار داشت طبق قانون وزارت امور اقتصادی و دارایی بخصوص سازمان خصوصی سازی متولی واگذاری سهام به بخش خصوصی است که این مجموعه در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با نام دیگری فعالیت می کرده است.
عباسی در مورد بلاتکلیفی بیمه تعاون که یکسال از تصویب اساسنامه آن می گذرد نیز گفت: حضور بیمه تعاون، بانک تعاون و تعاونی ها در بورس در سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی مورد توجه قرار گرفته این در حالی است که پیش از آن چنین نهادهایی در بازار سرمایه حضور نداشتند.
وی بلاتکلیفی بیمه تعاون را عدم آشنایی مسئولین مربوطه با این بخش و نوع جدید از فعالیت های اقتصادی در قالب تعاونی ها دانست.
وی افزود مشکلاتی در ابتدای راه وجود دارد که علیرغم تمام آنها، صف شکن بودن و ایجاد آشنایی لازم برای دست اندرکاران و سایر اقشار اقتصادی در پذیرش این نوع تعاونی هاست.
وی یادآور شد بیمه تعاون هم تاکنون در کشور وجود نداشته است البته بیمه مرکزی هم کلیات کار را تصویب کرده اما اجرای کار در بخش های زبردستی با وقفه مواجه شده است.
وزیر تعاون در پایان اظهار امیدواری کرد تا در هفته تعاون(نیمه شهریور ماه) بیمه تعاون آغاز به کار کند.
اقتصام**۳۹۱۷** ۱۵۵۸