به گزارش افکارنیوز،

 مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت بازار مسکن در ماه های آتی، گفت: در شرایط کنونی خرید و فروش مسکن نسبت به سال گذشته به حداقل رسیده و عملا بازار مسکن دچار رکود تورمی شده است که در آن به دلیل افزایش چشمگیر قیمت ها، بازار عملا دچار توقف می شود.

معاملات مسکن حدود 60 درصد کاهش یافته است

اخبار اقتصادی- نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارهای بانک مرکزی، معاملات مسکن در ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 60 درصد کاهش یافته است که این نشان دهنده آن است که خریداران عملا از خرید مسکن در این شرایط منصرف شده اند.

فروشندگان و خریداران واقعی مسکن ریسک نمی‌کنند

فروشندگان واقعی مسکن نیز برای فروش ملک خود ریسک نمی کنند، زیرا نگرانی دارند که در صورت فروش ملک خود دیگر نتوانند، مسکن جدیدی را خریداری کنند

وی تصریح کرد: از طرف دیگر فروشندگان واقعی مسکن نیز برای فروش ملک خود ریسک نمی کنند، زیرا نگرانی دارند که در صورت فروش ملک خود دیگر نتوانند، مسکن جدیدی را خریداری کنند.

قیمت مسکن در ماه های آتی با کاهش تقاضا برای خرید پایین می آید

کیانپور ادامه داد: در شرایط کنونی بازار مسکن عملا دچار رکود شده و این مسئله به تدریج در کاهش قیمت ها اثرگذار است، از این رو پیش بینی می شود در ماه های آتی، با کاهش تقاضا برای خرید، قیمت مسکن کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر می رسد که بازار مسکن با این شرایط، چند سال در رکود باقی بماند و این مسئله موجب ثبات قیمت ها می شود، از این رو این وضعیت شرایط را به نوعی برای رفع خلاء ها و کمبودها در حوزه مسکن فراهم می کند.

دولت باید در دو یا سه سال آینده، بخشی از برنامه های خود برای تولید انبوه مسکن را عملیاتی و محقق کند

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا دولت باید در دو یا سه سال آینده، بخشی از برنامه های خود برای تولید انبوه مسکن را عملیاتی و محقق کند، بنابراین تولید گسترده ساختمان باید مهم ترین استراتژی وزارت راه در مدت باقی مانده دولت دوازدهم باشد.