به گزارش افکارنیوز،

موسی فرزانیان درباره بازار نوشت افزار در آستانه بازگشایی مدارس، اظهار کرد: قیمت نوشت افزار از ابتدای سال نه تنها افزایشی نداشته با توجه به روند نزولی قیمت دلار کاهش نیز داشته است.

اخبار اقتصادی- رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار از کاهش ۱۰ درصدی قیمت نوشت افزار خبر داد و افزود: برخی از برند‌های خودکار از ۱۵۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان کاهش داشته و قیمت دفاتر مشق نیز با کاهش روبه رو شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان‌های دور دست نیاز به دفاتر ارزان قیمت دارند، گفت: ۱۵ تن دفاتر با ارز دولتی تولید شده است که طبق مصوبه ستاد تنظیم بازارمقرر شد با قیمت تنظیم بازاری از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های تعاونی ادارات توزیع شود.

فرزانیان با بیان اینکه تغییر قیمت در بازار نوشت افزار در سه مرحله صورت گرفت ادامه داد: تغییرات قیمتی در این بازار بر اساس نرخ ارز صورت می‌گیرد و هر چه میزان ارز تغییر کرد نرخ‌ها متناسب با آن تغییرات اعمال شد بر همین اساس طی یکسال اخیر قیمت ها دو برابر افزایش یافت.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزارخاطرنشان کرد: افزایش تولید، رکود بازار و کاهش نرخ دلار موجب کاهش قیمت‌ها در بازار شده است.

وی تاکید کرد: ۵۰ درصد بازار توسط تولیدات داخلی تامین می‌شود و نیازی به واردات نداریم.

فرزانیان درباره قیمت دفاتر گفت: قیمت عمده دفتر مشق ۴۰ برگ با جلد معمولی که با ارز نیمایی تامین شده، ۲۸۰۰ تومان و دفاتر ۵۰ برگ که با ارز آزاد که جنس گلاسه دارد، ۵ هزار تومان به فروش می‌رسد که بسته به جلد آن‌ها قیمت‌ها متفاوت است.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار گفت: خرده فروشی‌ها مجاز هستند با سود ۱۵ درصدی کالا‌های خود را عرضه کنند.