به گزارش افکارنیوز، فرهاد پرورش در گفتوگو با فارس در خصوص انجام پروازهای نوروزی توسط ایرانایر و خدماترسانی این شرکت هواپیمایی به مسافران تصریح کرد: از ابتدای شروع طرح نوروزی (اواخر اسفندماه) پروازهای نوروزی این شرکت به اقصی نقاط کشور پهناور ایران و نقاط پروازی خارجی آغاز میشود.

وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تمامی تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب ‌به مسافران انجام می‌دهد، یادآور شد: سعی می‌کنیم تمامی پروازهای این شرکت هواپیمایی تا حد امکان با کمترین تأخیرات انجام شود.

‌مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در ایام نوروز و پیک سفر در مسیرهای خاص نظیر تهران - مشهد، تهران - کیش، تهران - شیراز و از این قبیل تقاضای سفر بسیار بالا است، گفت: در پروازهای رفت مسیرهای مذکور صندلی‌های هواپیما کاملاً تکمیل است اما در مسیرهای برگشت همان‌روز به دلیل کاهش تقاضا طبیعتاً برخی اوقات تا ۵۰ درصد صندلی‌ها تکمیل می‌شود و هواپیما به صورت نیمه تکمیل به تهران باز می‌گردد.


* افزایش پروازهای بین‌المللی و داخلی هما برای ایام نوروز


پرورش ضمن بیان اینکه با توجه به افزایش مسافرت در ایام نوروز پروازهای فوق العاده برای این ایام برنامه‌ریزی شده خاطر‌نشان کرد: برای ایام نوروز تعدادی پرواز بین‌المللی و تعدادی پرواز داخلی طبق سال‌های گذشته به پروازهای هما افزوده می‌شود.

مدیر عامل ایران‌ایر خاطرنشان کرد: تنها درایام نوروز تعدادی پرواز فوق‌العاده ارائه می‌دهیم و آن بسته به مقاصدی است که مردم بیشتر استقبال می‌کنند البته امسال تقاضای پرواز‌های بین‌المللی کمتر است.

مدیر عامل هما‌ ادامه داد: برای ایام نوروز پرواز به تونس، کوالالامپور و لارناکا‌ در مسیرهای بین‌المللی و در مسیرهای داخلی پروازهای مشهد، کیش و شیراز افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این ایرلاین همچنین پروازهای فوق‌العاده زیادی را در مسیر دوبی برای ایام نوروز در نظر گرفته است تا مسافران ایرانی که قصد دارند از دوبی به سمت ایران پرواز کنند با سرگردانی مواجه نباشند.

پرورش با تأکید بر اینکه تمام کارکنان هما در ایام نوروز در تلاش هستند تا پروازهای به‌موقع و ایمن برای هموطنان تأمین شود، گفت: " هما " در سال جدید با در نظر گرفتن هواپیماهای(back up) پشتیبان، افزایش صندلی و پروازهای بیشتر تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا سفری آرام و مطمئن را برای مسافران فراهم آورد.


*انجام چک‌های دوره‌ای هواپیما برای ایام نوروز


مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه چک‌های دوره‌ای‌ هواپیما برای ارائه خدمات نوروزی زودتر انجام می‌گیرد، در مورد فروش بلیت‌‌های نوروزی خاطرنشان کرد: ‌ برنامه‌های ایرلاین‌ برای فروش بلیت فصلی است و در دوره‌های ۶ ماهه و ۴ ماهه و این قبیل پیش فروش انجام می‌شود.


*۵۱ فروند هواپیما و بیش از ۱۰ هزار صندلی پرواز برای ایام نوروز


وی با بیان اینکه هما ۵۱ فروند هواپیما(بیش از ۱۰ هزار صندلی صندلی پرواز) در ناوگان خود دارد، گفت: تلاش می‌کنیم در نوروز امسال با تمامی توان خود به مسافران خدمت کنیم.

پرورش در خصوص نوسازی ناوگان هوایی هما‌ نیز اظهار داشت: ‌ در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی داریم و چندین فروند هواپیما در آینده نزدیک به ناوگان هوایی هما افزوده می‌شود.


* پرواز ‌به ۲۷ نقطه بین المللی و ۲۹ نقطه داخلی در ایام نوروز


مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران " هما " به ۲۷ نقطه بین المللی و ۲۹ نقطه داخلی پرواز می‌کند.

مدیرعامل ایرا‌ن‌ایر تأکید کرد: روزانه حدود ۱۴۰ پرواز توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.


* سامانه پیامک‌ ۳۰۰۰۷۶۳۲ پل ارتباطی مسافران با هما


مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: مسافران نوروزی در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکل خاص و یا برای ارائه هرگونه انتقاد و پیشنهاد خود، میتوانند از طریق سامانه پیامک ۳۰۰۰۷۶۳۲ با هما ارتباط برقرار کنند.