افکار نیوز : دومین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ایران به همت دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسان و مدیران صنعت مخابرات کشور برگزار شد.

به گزارش ایتنا، محمد مظاهری که در روز دوم این کنفرانس به ارائه سخنرانی پرداخت، ضمن اشاره به اهمیت شاخص های کلان توسعه بانکداری همراه به بررسی زیست بوم تجاری پرداخت همراه اشاره کرد.

قائم مقام شرکت توسن که در نشست روز دوم این کنفرانس سخن می گفت، با اشاره به ضریب نفوذ ۷۳ درصدی تلفن همراه در کشور و مقایسه آن با متوسط منطقه آسیا و اقیانوسیه بر ضرورت توجه بیشتر به این مسئله متناسب با نوع خدمات قابل ارائه در حوزه پرداخت همراه تاکید کرد.

او در ادامه افزود: شاخص‌های کلان توسعه بانکداری همراه باید با توجه به تجارب جهانی صورت گرفته در این حوزه تدوین شود تا در نهایت به ایجاد یک زیست بوم تجاری پرداخت همراه قابل اتکا و قابل توسعه منجر شود.

مظاهری در پایان سخنان خود به بحثنبود یک مدل کسب و کار واحد برای حضور در پرداخت سیار و همچنین تسهیم منابع بر مبنای ارزش آفرینی و پذیرش ریسک اشاره و توجه به این موارد را لازمه پیشرفت پایدار در این بخش برشمرد و اذعان داشت با توجه به توسعه زیرساخت‌های بانکداری الکترونیک، ناگزیر از حرکت به سمت مدل تعاملی که در آن بانک و اپراتور به ماموریت اصلی خود بپردازند، می‌باشند.

یادآور می شود، کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ایران در روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه این همایش به در محل مرکز همایشهای بینالمللی صدا وسیما برگزار شد.