افکار نیوز - درحالی که سخنان وزیر نفت عربستان درباره افزایش تولید نفت این کشور به بیش از دوازده میلیون بشکه باعث کاهش دو درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی شده بود، باز هم قیمت نفت در بازاهای جهانی مسیر صعودی را در پیش گرفت.

به گزارش فارس، درحالی که سخنان " علی النعیمی " وزیر نفت عربستان درباره افزایش تولید نفت عربستان سعودی به بیش از دوازده میلیون بشکه باعثکاهش دو درصدی قیمت در بازارهای جهانی شده بود، باز هم قیمت نفت در بازاهای جهانی مسیر صعودی را در پیش گرفت.

بنابر این گزارش، بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مه، سی و دو سنت افزایش یافت و بشکه ای صد و بیست و چهار دلار و چهل و چهار سنت معامله شد.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی هم در گزارش آتی خود به شرایط سخت افزایش تولید نفت اقرار کرده است.

به نظر می رسد تهدید تحریم نفت ایران از سوی کشورهای غربی سبب افزایش قیمت نفت در سطح جهانی شده است.

نیل بوریج از کارشناسان نفتی آمریکایی نیز با اشاره به ضرورت ارائه نفت توسط ایران به بازارهای بین المللی گفت:فکر نمی کنم اقدام عربستان سعودی برای افزایش تولید نفت تاثیری داشته باشد. اگر نفت ایران را از دست بدهیم، همه نفت بسیار عالی این کشور را از دست خواهیم داد. عربستان سعودی در حال حاضر روزانه ده و نیم میلیون بشکه تولید می کند. عربستان از اواسط سال دو هزار و هشت این میزان تولید نفت را داشته است. باید بخاطر داشت که قیمت نفت در مقطعی به یکصد و پنجاه دلار در گذشته رسید. حال اینکه عربستان سعودی این توان را داشته باشد که دو میلیون بشکه نفت بیشتری در روز تولید کند، چندان تاثیری نخواهد داشت و مساله کلیدی مطرح نیست".