به گزارش افکارنیوز،

 علی اکبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در چهارمین دوره اعطای نشان امین الضرب که در تالار وحدت برگزار شد اظهار کرد: با تسلیت حادثه هواپیمایی و ازاز آغاز به کار نظام جمهوری و به خصوص دهه ۶۰ ما معتقد بودیم کارها باید به دست مردم انجام شود و دولت باید. دست دادن جمعی از نخبگان و طلب آرامش برای خانواده این عزیزان اظهار کرد: از آغاز به کار نظام جمهوری و به خصوص دهه ۶۰ ما معتقد بودیم کارها باید به دست مردم انجام شود و دولت باید هدایت‌گر و نظاره گر خوبی باشد و سپس از تولید و اخذ مالیات کشور را اداره کند.

اخبار اقتصادی- وی افزود: متاسفانه نگاه چپ‌گرایانه که در بسیاری از مسئولان و دولتمردان ما بود سبب فاصله گرفتن بسیاری از مسئولان از هدف اصلی  شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه علی‌رغم تاکیدات رهبری بر اصل ۴۴ متاسفانه این روند شکل نگرفت تصریح کرد:  شاهد بودیم که نه تنها روند خصوصی سازی شکل نگرفت بلکه روند خصولتی ها نیز به رشد کرد این موضوع خوشایند نیست.

ناطق نوری تصریح کرد: سال ۶۰ زمانی که بنده وزیر کشور بودم با جمعی از دوستان نامه‌ای را به امام(ره) درباره واگذاری شرکت‌ها به مردم زدیم و در مجلس اول و مجالس بعدی نیز این رویه را تکرار کردیم از این رو ما باید از این رویکرد که در جهان نهادینه شده بهره بگیریم و نباید بگوییم چون آنها غیرمسلمان هستند نباید روش آنها را استفاده نکنیم.

وی در ادامه بیان کرد: اگر یک پژوهشگر، دانشمند و محقق غیرمسلمان مهم نیست چرا که در اسلام تاکید شده هر علمی که به درد سعادت مردم بخورد باید مورد توجه واقع شود از این رو کسانی که در این مقطع با همه بی مهری ها صبوری کردند آفرین دارند.

ناطق نوری با بیان اینکه ما نباید از صفر شروع کنیم،  افزود: بلکه از تجربیات دنیا می‌توان استفاده کرد و صرف اینکه این‌ها نامسلمان هستند و حتما خباثت دارند، عقلانی و اسلامی نیست که از تجربیات آن‌ها استفاده نکنیم؛ بنابراین اگر یک دانشمند و محققی طرحی دارد حتی اگر نامسلمان باشد، آن علم را ما باید از او بگیریم و از آن استفاده کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به صبحت‌های یکی از کارآفرینان که امروز در مراسم نشان امین‌الضرب را به دلیل یک عمر فعالیت و کارآفرینی دریافت کرد،  تصریح کرد: این غمباد است که یک تولیدکننده بیاید و در این مراسم بگوید با همه فشار‌ها و ناملایمات و با همه پیچ و خم‌های اداری ایستاده‌ایم، آفرین بر شما که در این شرایط ایستاده‌اید.

ناطق نوری همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته یکی از کارآفرینان برتر در همین مراسم نزد من آمد و گفت شرایط اقتصادی به گونه‌ای شده که درآمد‌ها و هزینه‌ها سر‌به‌سر است و با این شرایط دیگر نمی‌توان ادامه داد، اشاره کرد و بیان داشت:، ولی من به وی گفتم شما برای ۱۵ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده‌اید و بنابراین خواهش می‌کنم که این کار را ادامه دهید، اگرچه ضرر کنید.