به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری 'داو جونز'، قیمت نفت در معاملات آتی بازارهای آسیا روز چهارشنبه به دلیل افزایش ارزش دلار و اعلام زمان برگزاری مذاكرات ایران و قدرت های غربی، كاهش یافت.

نفت خام شیرین و سبک برای تحویل در ماه مه(اردیبهشت / خرداد) در بازار نیویورک با ۶۸ سنت کاهش به ۱۰۶ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید.

نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه مه در بازار لندن با ۶۰ سنت کاهش، ۱۲۴ دلار و ۹۴ سنت در هر بشکه معامله شد.

سوداگران نفتی می گویند همچنین اعلام خبر تعیین زمان مذاکرات ایران و کشورهای۱ + ۵ توسط دیپلمات در روز ۱۳ آوریل(۲۵ فروردین) تاثیر زیادی در کاهش قیمت نفت داشته است.

کارشناس خرید و فروش نفت در شرکت ' اس اویل ' سئول، گفت: ایران مهم ترین و حساس ترین مساله در بازار نفت تلقی می شود و هر نشانه ای از پیشرفت دیپلماتیک گمانه زنی ها را در مورد اختلال محصول به بازار یا رفع بحران هسته ای این کشور تقویت می کند.

با وجود این، موسسه خدمات مالی و بانکداری ' جی پی مورگان ' در مطالعه ای تحقیقاتی یادآوری کرد با آنکه گزارش ها در مورد مذاکرات ایران بیشتر با تردید در مورد نتیجه بخش بودن این مذاکرات همراه است، باید به یاد داشته باشیم که این مرحله از گفت و گوها احتمالا چندین دور را طی ماه های آتی در بر می گیرد و پیش از آن نمی توان به برآورد منطقی از پیشرفت دست یافت.

علاوه بر این، با ادامه روند مذاکرات تاثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران احتمالا افزایش می یابد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز روز چهارشنبه در خبری از کاهش قیمت نفت به دلیل افزایش ذخایر نفتی آمریکا خبر داد و نوشت: بعد از انتشار گزارشی در مورد ذخایر نفتی آمریکا و گمانه زنی ها در مورد کاهش تقاضا، قیمت این محصول در بازارهای اروپا به ۱۰۶ دلار در هر بشکه رسید.

' موسسه نفت آمریکا '، روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: میزان ذخایر نفتی این کشور هفته گذشته سه میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است؛ در حالی که تحلیلگران موسسه تحقیقات نفتی ' پلتس ' افزایش دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه ای را پیش بینی کرده بودند.

مركز اطلاعات انرژی آمریكا زیر نظر وزارت انرژی این كشور گزارش آماری هفتگی خود را روز چهارشنبه هر هفته منتشر می كند.