به گزارش افکار نیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری ایتالیا روز چهارشنبه با عنوان "بازار نوظهور ایران مورد توجه گروه های بزرگ خودروسازی جهان" می نویسد: ایران که پنجمین کشور تولید کننده نفت جهان به شمار می رود با توجه به افزایش درآمدهای خود و بهبود وضعیت داخلی، از ظرفیت های بالقوه بسیار بالایی برخوردار است.

آنسا، نوشت: به گفته فیلیپ دوباپانتاناس، تحلیلگر بانک استاندارد چارترد دوبی، اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۲ با توجه به درآمدهای نفتی و سرمایه گذاری های خارجی، بالاتر از تمامی کشورهای خاورمیانه و آفریقا قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری ایتالیایی با ذکر اینکه فروش خودروهای تولید ایران امسال می تواند افزایشی ۳۳ درصدی داشته باشد، افزود: رویترز در گزارش اخیر خود، که از سوی " اتوموتیو " نیوز منتشر شده، به جذابیت های صنعت خودروسازی و بازار ایران برای گروه های بزرگ خودروسازی جهان مانند جنرال موتورز، فولکس واگن، فورد و پژو اشاره کرده است.

آنسا ادامه داد: ایران همچنین دارای صنعت ملی خودروسازی است که مهمترین گروه آن، ایران خودرو نام دارد.

ایران خودرو در سال گذشته ۸۵۰ هزار خودرو تولید کرده و بزودی دو کارخانه جدید در استانهای سمنان و آذربایجان افتتاح خواهد کرد.

خبرگزاری ایتالیایی نوشت: صادرات خودروهای ایرانی به کشورهای همسایه و یا کشورهای دارای نزدیکی فرهنگی با تهران بسیار قابل توجه است و تولیدات صنعت خودروسازی این کشور به دلیل تقاضای داخلی و صادرات آن به خارج رو به افزایش می باشد.

ایران خودرو در سال ۲۰۱۲ مدل جدیدی از خودروی ملی به نام رونا را روانه بازار خواهد کرد. همکاری پژو سیتروئن با ایران خودرو نمونه خوبی از امکان حضور گروه های خودروساز در کشورهای در حال توسعه است و توافق اخیر پژو- سیتروئن با جنرال موتورز چنین هدفی را دنبال می کند.