به گزارش افکارنیوز،

 در معاملات شب گذشته بورس آمریکا شاخص‌های بورس این کشور بدترین عملکرد را از ابتدای سال جاری تاکنون به ثبت رساندند.

اخبار اقتصادییک روز پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط اضطراری بین‌المللی اعلام کرد دولت آمریکا نیز برای سراسر این کشور شرایط فوق‌العاده اعلام کرد و همین امر وال استریت را منفی کرده است.

بر همین اساس شاخص داو جونز 603 واحد معادل 2.09 درصد منفی شد.

شاخص S&P500 عملکرد بهتری نسبت به داو جونز نداشت و 58.15 واحد ریخت.

بورس نزدک کامپوزیت نیز 148 واحد منفی شد.

الکس آزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، تنها کمی مانده به بسته شدن بازار اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا یک تهدید علیه آمریکا است و به همین دلیل شرایط بهداشتی فوق‌العاده اعلام کرد. 

وی گفت: شهروندان آمریکایی و اتباع خارجی دارای اقامت دائم در آمریکا که طی 14 روز گذشته به چین سفر کرده‌اند در زمان بازگشت 14 روز قرنطینه خواهند شد.

این وزیر آمریکایی تاکید کرد اتباع خارجی که اقامت دائم نداشته و یا هیچ یک از بستگان نزدیک آنها تابعیت آمریکا ندارد و طی 14 روز گذشته به چین سفر کرده‌اند از ورود به آمریکا منع خواهند شد.

کارشناسان می‌گویند افت شدید بورس آمریکا پس از اعلام این خبر نشان‌دهنده نگرانی بازار نسبت به تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر تجارت جهانی است.

این ویروس چند روز مانده به آغاز سال نوی چینی در این کشور شایع شد و کشورها در تلاش هستند تا با محدود کردن سفرها و تجارت با چین از گسترش این ویروس جلوگیری کند.

روز پنجشنبه دولت روسیه اعلام کرد که مرزهای خود را با چین می‌بندد.

شرکت‌های هواپیمایی در کشورهای مختلف به صورت داوطلبانه پروازهای خود با مبدا یا مقصد چین را متوقف کرده‌اند.