محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تمامی بلیت هایی که بخش حمل و نقل ریلی و بخش هوایی به دلیل شیوع ویروس کرونا و به دستور دولت کنسل شده بود،گفت: نباید شرکت‌های هواپیمایی در قبال لغو سفر، جریمه‌ای از مسافران دریافت کنند،  بسیاری از مسافران به دلیل شیوع ویروس کرونا در خواست کنسلی بلیت خود را داشتند که با رایزنی‌های انجام شده دستور داده شد هیچ یک از آژانس‌ها نباید از مسافران به دلیل کنسلی بلیت جریمه دریافت کنند.
اخبار اقتصادی - اسلامی اظهار کرد: برخی از کاروان های راهیان نور درخواست کنسلی بلیت خود را داشتند که دستور داده شد به هیچ عنوان جریمه ای دریافت نشود.

او با اشاره به اینکه متاسفانه ویروس کرونا در برخی از استان ها شیوع پیدا کرده  است، گفت: این ویروس مشکلاتی را ایجاد کرده که باید با همکاری تمامی بخش ها و دستگاه‌های مختلف اقدامات لازم در جهت کنترل کورنا توقف و شیوع این ویروس انجام شود.

خسارات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا را جبران خواهیم کرد

وزیر راه وشهرسازی یاد آور شد: امیدواریم با بهبوده این روند بتوانیم اقدامات لازم در جهت جبران خسارت های ناشی از آن را انجام دهیم.

ساخت پل های ویران شده بر اثر سیل

او درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان لرستان هم گفت: تمامی محورها با همکاری نیروهای راهداری در حال بازگشایی است و برخی از مناطق که  پل‌هایشان را  آب پر کرده است را با همکاری نیروهای راهداری به سرعت در حال ساخت و بازگشایی هستیم.

اسلامی درباره بازگشت مسافرانی که در کشور امارات باقی مانده بودند هم گفت: متاسفانه کشور امارات برای انجام پروازهای ایرانی سختگیری هایی را لحاظ کرده است که با رایزنی‌های انجام شده دو پرواز از ایران ایر و دو پرواز هم از امارات برای بازگرداندن مسافران انجام شد.

او گفت: در ترکیه مسافر ایرانی باقی نمانده اما اگر مسافرانی درخواست بازگشت داشته باشند اقدامات لازم برای بازگرداندن آنها را هم انجام می دهیم.


گفتنی است به دنبال قطع ناگهانی تمامی پروازها از تهران به دبی و بالعکس توسط سازمان هواپیمایی کشوری امارات، یک فروند هواپیمای ایرباس "هما" جهت بازگرداندن مسافران ایرانی اعزام می شود.


به دنبال شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور، سازمان هواپیمایی کشوری امارات در یک اقدام ناگهانی تمامی پروازها از تهران به دبی و بالعکس را تعلیق نمود. این سازمان همچنین از صدور مجوز پرواز جهت بازگرداندن مسافران به کشور خودداری نمود.


پس از این اقدام، با پیگیری‌های رئیس هیات مدیره و مدیرعامل "هما" و مسئولان وزارت امور خارجه با هواپیمایی کشوری امارات، مجوز انجام یک پرواز به فرودگاه آل‌مکتوم دبی جهت بازگرداندن مسافران ایرانی صادر شد.


گفتنی است هواپیمای ایرباس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" روز گذشته جهت بازگرداندن مسافران از دبی به کشور فرودگاه حضرت امام (ره) را به مقصد فرودگاه آل مکتوم ترک خواهد کرد.