به گزارش افکارنیوز،

رضا جعفرزاده  از کاهش چشمگیر پرواز‌های داخلی خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و درخواست مسئولان مبنی بر عدم انجام سفر‌های غیرضروری میزان پرواز‌های داخلی حدود ۷۰ درصد کاهش یافته است.

 اخبار اقتصادی- او با بیان اینکه قیمت بلیت در برخی از مسیر‌ها به دلیل استقبال نکردن مسافران به زیر کف قیمتی رسیده است، اظهار کرد: در برخی از مسیر‌ها قیمت بلیت بسیار کاهش یافته و برخی از مسیر‌های گردشگری از جمله پرواز شرکت‌های هواپیمایی به مقصد کیش لغو شده است.

جعفرزاده یاد آور شد: طبق تصمیمات اخذ شده، فروش بلیت پرواز‌های کیش صرفاً از طریق دفاتر کیش ایر مسیر است و این شرکت هواپیمایی مؤظف به تأمین پرواز‌های این مسیر است.

او تأکید کرد: هیچ گونه فروش تور غیر از فروش به کیشوندان و شاغلان در کیش انجام نمی‌شود و امکان سفر به کیش برای سایر افراد وجود ندارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی افزود: تصمیمات اتخاذ شده درباره ممنوعیت سفر به جزیره کیش به علت تعطیلی اغلب مراکز اقامتی و سیاحتی این جزیره است.

جعفرزاده با بیان اینکه مسافران کیش ملزم به تکمیل فرم خوداظهاری کیشوندی هستند، گفت: مسافران جهت تهیه بلیت برای مسیر کیش باید فرم خوداظهاری به کیش ایر ارائه دهند، ضمن آنکه امکان تهیه بلیت از دفاتر فروش و ایستگاه‌های شهر‌های تهران، شیراز، مشهد، اصفهان و بندرعباس فراهم است و در جزیره کیش نیز دفتر فروش کیش ایر مجاز به فروش این بلیت است.

او تأکید کرد: غیر از کیش‌ایر هیچ شرکت هواپیمایی مجوز پرواز به کیش را ندارد و پرواز به کیش فقط توسط کیش‌ایر و برای کیشوندان و شاغلان فعال در این جزیره است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور بیان کرد: فروش بلیت توسط سایر دفاتر و مراکز فروش الکترونیک غیر از دفاتر کیش‌ایر و ایستگاه‌های آن شرکت هواپیمایی ممنوع است.

جعفرزاده اظهار کرد: هم اکنون به جز کیش سایر شهر‌های گردشگری از جمله مشهد و قشم لغو پرواز‌های خود را اعلام نکرده‌اند.