به گزارش افکارنیوز،

خبری از خرید و فروش در بازار خودرو نیست و همه ترجیح می‌دهند در شرایط فعلی که شیوع بیماری کرونا وارد فاز جدیدی شده در خانه بمانند یا برای خرید‌های ضروری راهی بازار شوند.

اخبار اقتصادی- گزارشی کوتاه درباره کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو را می‌خوانید:

این روز‌ها رکود در بازار خودرو در حالی هر روز تشدید پیدا می‌کند که در سال‌های گذشته با نزدیک شدن به سال جدید تنور معاملات داغ بود و هر کس خود را برای سفر‌های نوروزی آماده می‌کرد. اما در حال حاضر شرایط حتی برای خریداران هم مناسب نیست، زیرا خرید خودرو علاوه بر رفت آمد‌های بسیار در نمایشگاه ها؛ مراجعات متعدد را هم به مراکز تعویض پلاک و. می‌خواهد که نگرانی از شیوع بیماری عاملی شده تا فعلا خریداران دست از خرید بکشند.

البته علاوه بر کرونا مهم‌ترین موضوعی که باعث شده مردم فعلاً خودرو خریداری نکنند کاهش قیمت انواع محصولات است. در طول دو ماه گذشته روند افزایشی قیمت دلار باعث شده بود تا دلالان بازار خودرو با اعلام قیمت‌های کاذب و غیر واقعی روند افزایش قیمت‌ها را در بازار رقم بزنند به نحوی که قیمت خودرو‌های داخلی در بازار با رشد قابل توجهی علامت سوال بسیاری از مردم را به دنبال داشت.

به اعتقاد فعالان بازار بیماری کرونا باعث شده تا خریداری در بازار خودرو نباشد این در حالی است که تعداد خودرو در بازار زیاد شده و روند کاهش قیمت‌ها ادامه دارد.

فروشندگان خودرو می‌گویند بازار نیازمند آرامش است، اما با توجه به اوضاع و بیماری کرونا کاهش قیمت‌ها در بازار رکورد جدیدی را ثبت میکند.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد در خودرو‌های مونتاژی کاهش ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان و در خودرو‌های وارداتی ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان کاهش قیمت به وجود آمده است. علاوه بر این در خودرو‌های داخلی هم کاهش قیمت‌ها از ۶ تا ۲۰ میلیون تومان است.

البته در طول چند روز اخیر، قفل شدن معلامات روند کاهش قیمت‌ها را متوقف کرده، اما بی ثباتی بازار عاملی شده تا خبری از مشتری در بازار خودرو نباشد.