به گزارش افکارنیوز،

حسن حنان امروز در نشست خبری ویدئو کنفرانس با موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی نانوایی‌ها در زمان شیوع ویروس کرونا، گفت: پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی را به تمامی مراکز خرید گندم ، زنجیره آرد و اتحادیه‌ها و اصناف مربوط به آن ابلاغ کرده‌ایم و نظارت‌ها نیز به صورت تمام‌وقت و مستمر انجام می‌شود. 

اخبار اقتصادی- وی افزود: پروتکل‌های لازم با نظر وزارت بهداشت تهیه و تدوین شده است و مقرر شده تا در تمامی مراکز خرید گندم رعایت شود.

حنان اظهار داشت: 83 هزار واحد خبازی سنتی و بیش از 60 واحد نان صنعتی در سطح کشور فعال است که پروتکل‌های بهداشتی باید در آن مطابق دستورالعمل رعایت شود. 

قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: در خرید گندم نیز محموله‌های تحویلی آزمایش و مشخصات آن ثبت می‌شود، لذا محموله با نظارت کامل تخلیه و به بیرون مرکز هدایت می‌شود. 

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مراکز خرید گندم و نانوایی‌ها در صورت تخلف و بی‌توجهی واحدهای صنفی نانوایی و سهمیه آرد متخلفان قطع خواهد شد.

در ادامه حسین ایرانشاهی معاون اداری و مالی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: پروتکل‌های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی به همه دستگاه‌ها و اتحادیه‌ها ابلاغ شده است. 

وی افزود: مجموعه تولید و تأمین گندم و همچنین صنعت نان در شرایط خاص تعطیل‌بردار نیست و شرکت بازرگانی دولتی ایران با تمامی کارکنان خود در دوران قرنطینه و تعطیلات نوروز لحظه‌ای نسبت به وظایفش بی‌تفاوت نبوده است.