به گزارش افکارنیوز،

شرکت والت دیزنی تخمین می زند اقدامات جهانی برای مهار گسترش ویروس کرونا 1.4 میلیارد دلار از سوددهی آن را کم کرده باشد که بیشتر به خاطر بسته شدن پارک ها در سراسر جهان بوده است. این شرکت اعلام کرد پارک دیزنی لند در شانگهای را برای تعداد محدودی از بازدیدکنندگان در هفته آینده بازگشایی می کند.

اخبار اقتصادی -  مقامات اجرایی دیزنی اعلام کردند هنوز زمان بازگشایی سایر پارک ها در آسیا، آمریکا و فرانسه و همچنین زمان آغاز به کار کسب و کارهای تعطیل شده این شرکت مثل فروشگاه ها و کشتی های تفریحی مشخص نیست.

دیزنی اعلام کرد سود سهام خود را در نیمه اول سال جاری میلادی پرداخت نمی کند تا به این ترتیب 1.6 میلیارد دلار صرفه جویی مالی کرده باشد. این شرکت سود سهام را 88 سنت در هر سهم در نظر گرفته بود.

 باب چابک که در ماه فوریه همزمان با گسترش ویروس کرونا در جهان مدیرعامل والت دیزنی شد می گوید پارک شانگهای در یازدهم ماه مه بازگشایی می شود.

چابک گفت دولت چین از شرکت دیزنی خواسته 30 درصد ظرفیت خود بازدید کننده قبول کند که حدود 24 هزار نفر می شود. وی اضافه کرد دیزنی تا چند هفته با تعداد بسیار کمی بازدیدکننده آغاز به کار می کند و تمام اقدامات حفاظتی مثل فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک و بررسی دمای بدن را رعایت خواهد کرد.

 تمام پارک های موضوعی والت دیزنی تا اواسط ماه مارس به خاطر گسترش ویروس کرونا بسته، سینما ها تعطیل و تولید فیلم متوقف شد.

 دیزنی اعلام کرد تخمین می‌زند همه گیری ویروس کرونا 1.4 میلیارد دلار به کل فعالیت های این شرکت آسیب رسانده باشد که یک میلیارد دلار آن مربوط به ضرر و زیان پارک های موضوعی است.

 درآمد دیزنی در هر سهم در سه ماهه اول سال جاری میلادی 60 سنت بوده که 63 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است. درآمد این کشور 91 درصد کاهش یافته و به 475 میلیون دلار رسیده است.

 سهام دیزنی 2.8 درصد سقوط کرده و به 98.3 دلار رسیده است. سهام این شرکت بیش از یک چهارم ارزش خود را در سال جاری میلادی از دست داده است.