به گزارش افکارنیوز،

دزدان دریایی با دو قایق پرسرعت در ۷۵ مایل دریایی سواحل یمن به نفتکش Stolt Apal نزدیک شدند و پس از شلیکهای هشدار متعدد از سوی تیم حفاظتی نفتکش Stolt Apal، قایقهای دزدان دریایی به سوی کشتی تیراندازی کردند که با پاسخ نیروهای حفاظتی روبرو شدند و با از کار افتادن یکی از قایقها، تعقیب و گریز خاتمه یافت.

اخبار اقتصادیسخنگوی شرکت Stolt Tankers در ایمیلی به رویترز اعلام کرد که یک کشتی جنگی نیروهای ائتلاف به درخواست کمک نفتکش Stolt Apal پاسخ داد و این کشتی سفرش را ازسرگرفت.

وی اشاره نکرد منظورش از ائتلاف چه کسانی بودند اما منابع امنیت دریایی اظهار کردند که این کشتی از طریق کریدور ترانزیتی عبور می‌کرد که به دلیل ریسک بالای حملات دزدان، نیروهای دریایی بین‌المللی در آن به گشت زنی می‌پردازند.

به گفته سخنگوی شرکت Stolt Tanker، پل کشتی به دلیل شلیک گلوله از سوی دزدان دریایی، صدمات جزئی دیده است اما در این حمله کسی صدمه ندید.

شرکت Stolt Tanker زیرمجموعه شرکت نروژی Stolt-Nielsen است.

کشتیهای تجاری در سالهای اخیر در خلیج عدن و باب المندب که یکی از مهمترین مسیرهای تجاری برای حمل نفت خاورمیانه به اروپاست، مورد حمله دزدان مسلح و سایر گروههای شبه نظامی مانند القاعده قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام شرکت امنیت دریایی Dryad Golbal، این نهمین حادثه حمله دزدان دریایی در خلیج عدن در سال میلادی جاری است.

بر اساس گزارش رویترز، سازمان دریایی UKMTO انگلیس در اطلاعیه‌ای در وب سایت خود به کشتیهایی که در این محدوده تردد دارند توصیه کرد فوق العاده احتیاط کنند.