به گزارش افکارنیوز،

حامد روحانی  در خصوص آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده استان لرستان گفت: در ستاد بازسازی ۱۲ هزار و ۹۹۲ واحد احداثی وجود دارد که از مجموع این تعداد هزار و ۱۸۹ واحد شهری و ۱۱ هزار و ۹۷۵ واحد روستایی است که از سیل روز‌های پایانی سال ۹۷ وابتدای سال ۹۸ آسیب دیده اند.

اخبار اقتصادی- وی افزود: از مجموع واحد‌های احداثی بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی تکمیل شده است و در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده استان لرستان در توضیح تعمیرات واحد‌های مسکونی آسیب دیده اظهار کرد: از ۱۹ هزار و ۹۰۳ واحد مسکونی تعمیری در استان ۱۰۰ درصد واحد‌ها تعمیراتشان انجام شده و در اختیار افراد قرار گرفته است.

روحانی تاکید کرد: کار واحد‌های تعمیری در استان پایان یافته است و مردم در مطالبه‌ای در زمینه تسهیلات بلاعوض ندارند و کار به طور کامل تحویل خانوار داده شده است.

وی در توضیح درصد پیشرفت فیزیکی واحد‌های مسکونی در استان گفت: واحد‌های احداثی بالغ بر ۸۷ درصد پیشرفت حاصل شده است و با توجه به اینکه بیش از ۱۱ هزار واحد کار احداثشان تا حد قابل توجهی پیشرفته است پیش بینی می‌شود که طی روز‌های آینده با روند افزایشی کار واحد‌های احداثی به بالای ۹۲ درصد برسد.

رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده استان لرستان با اشاره به سیمان اهدایی از سوی بنیاد مستضعفان برای ساخت واحد‌های مسکونی گفت: تا امروز ۸۰ هزار تن سیمان به مردم سیل زده در استان لرستان تحویل داده شده است که به واحد‌های تعمیری و احداثی اهدا می‌شود.

روحانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ادامه روند کار در استان گفت: باتوجه به این موضوع که از رو‌های پایانی سال ۹۸ محدودیت‌هایی را ایجاد کرد، اما ستاد‌های استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی به فعالیت خود ادامه دادند.

وی افزود: امر بازسازی موضوعی است که نیازمند همکاری سازمان‌های مختلف است و در استان لرستان با تعطیلی برخی از واحد‌ها از جمله بانک‌ها به جهت شیوع ویروس کرونا مشکلاتی را در زمینه ارائه تسهیلات ایجاد کرد.

رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده استان لرستان در ماه‌های اخیر نوسانات بسیاری در قیمت مصالح ساختمان با نوسان همراه بوده، اما تلاش شد مصالح با قیمت مناسب در اختیار افراد قرار گیرد.

روحانی در خصوص زمان اتمام پروژه‌های مناطق مسکونی سیل زده اظهار کرد: عقب افتادگی پروژه‌ها مربوط به مشکلات فراسازمانی است و با توجه به فعالیت ستاد هماهنگی بازسازی مناطق سیل زده استان تلاش خود را می‌کنیم که زمان تکمیل پروژه‌ها عقب نیافتد.