به گزارش افکارنیوز،

زمانی که یک خودروی جدید معرفی می‌شود تقریباً تمامی تصاویر رسمی منتشر شده از آن به نسخه فول و پرچم‌دار تعلق دارند. برخی خودروسازان هر از گاهی تصاویر مربوط به مدل‌های رده میانی را نیز منتشر می‌کنند، اما به یاد نداریم که تصویری از مدل‌های پایه در تصاویر رسمی یک خودرو انتشار یافته باشد. خوشبختانه پیکربندی‌های آنلاین جزئیات کامل از تمامی تریم‌های یک خودرو را در اختیار خریداران قرار می‌دهند.

اخبار اقتصادی- ب‌ام‌و آلمان قبلاً پیکربندی سری ۴ جدید مدل ۲۰۲۱ را راه‌اندازی کرده است. در این پیکربندی می‌توانیم نمونه پایه ۴۲۰i و سپس مدل‌های فول‌تر ۴۳۰i و نهایتاً M۴۴۰i را ببینیم. مدل پایه به خاطر یک دلیل ساده نظر ما را جلب کرده است: این خودرو هنوز هم از پشت آمپر‌های آنالوگ استفاده می‌کند. در واقع یک سرعت شمار و دورشمار ساده صفحه‌نمایشی ۵.۱ اینچی را احاطه کرده‌اند.

جزئیات جدید ب‌ام‌و سری ۴ جدید+ فیلم

این موضوع کمی سورپرایز کننده است، زیرا قیمت ۴۲۰i در آلمان از ۴۵,۸۰۰ یورو شروع می‌شود و این در حالی است که قیمت فولکس‌واگن گلف حدود ۲۰ هزار یورو است؛ اما چرا ما نام پرفروش‌ترین خودروی اروپا را آوردیم؟ زیرا هشتمین نسل گلف حتی در تریم پایه هم به پشت آمپر‌های دیجیتالی مجهز است. شما در این هاچبک جمع‌وجور باید با رینگ‌های ۱۵ اینچی فولادی و پیشرانه ۱ لیتری سر کنید، اما خب حداقل پشت آمپر‌های دیجیتالی به‌صورت استاندارد در گلف پایه وجود دارند.

جزئیات جدید ب‌ام و سری ۴ جدید+ فیلم

جزئیات جدید ب‌ام و سری ۴ جدید+ فیلم

اما چیزی که شاید درباره سری ۴ جدید جالب‌تر باشد وجود آپشن‌هایی همچون چراغ‌های جلوی لیزری و هدآپ دیسپلی است که با پشت آمپر‌های سنتی همراه می‌شود؛ اما این چیز بدی نیست، زیرا برخی افراد ظاهر کلاسیک پشت آمپر‌ها را ترجیح می‌دهند. صفحه دیجیتال مزیت‌های زیادی دارد، اما حداقل در کلاس لوکس‌ها وقتی چیزی کمیاب‌تر باشد خاص‌تر خواهد بود. حتی در M۴۴۰i که قیمت ۶۶,۹۰۰ یورویی دارد هم پشت آمپر‌های ۱۲.۳ اینچی باید به‌صورت سفارشی انتخاب شوند.

جزئیات جدید ب‌ام و سری ۴ جدید+ فیلم

ب‌ام‌و آمریکا فعلاً پیکربندی این خودرو را منتشر نکرده، اما می‌دانیم که تریم پایه سری ۴ در امریکا از نوع ۴۳۰i خواهد بود. قیمت این خودرو در آمریکا از ۴۵,۶۰۰ دلار برای نسخه دیفرانسیل عقب شروع شده و به ۵۸,۵۰۰ دلار برای M۴۴۰i چهار چرخ محرک می‌رسد.