به گزارش افکارنیوز،

 از طرفی افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار شکل گرفته که مدیرکل لوازم خانگی وزارت صنعت ، معدن و تجارت (صمت) با حضور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که سازمان حمایت در سال ۱۳۹۹ هیچ گونه افزایش قیمتی را مصوب نکرده و این افزایش قیمت‌ها مورد تأیید وزارت صمت نیز نیست و فرآیند قیمت‌گذاری رسمی در روز‌های آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

اخبار اقتصادی - برای پیگیری موضوع گرانفروشی لوازم خانگی به سراغ مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی کشور رفتیم و در این خصوص از آن‌ها پرس و جو کردیم.

مسئولان حاضر در این سازمان در پاسخ به ما گفتند که بحث رسیدگی به تخلفات و بررسی موضوع گرانفروشی در حوزه لوازم خانگی برعهده سازمان تعزیرات حکومتی نیست و باید در این خصوص اتحادیه مربوطه و سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان پاسخگوی تخلف موجود در بازار لوازم خانگی باشند.

با توجه به اینکه بررسی پرونده‌های مربوط به تخلف گرانفروشی در بازار برعهده سازمان‌های مختلف است، در زمان وقوع این تخلف، سازمان‌ها برای رسیدگی به دغدغه مردمی مسائل را بین یکدیگر پاس کاری و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند.

حال باید دید که قبل از ظهور سلطان لوازم خانگی در بازار مسئولان امر برای جلوگیری از عرضه لوازم خانگی با قیمت‌های جعلی در بازار چه اقدامی خواهند کرد و سرانجام کدام مسئول و سازمان وظیفه رسیدگی به این موضوع را بر عهده خواهد گرفت.