به گزارش افکارنیوز،

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در نشستی خبری که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در حال برگزاری است، گفت: برنامه الگوی کشت محصولات کشاورزی تدوین شده و این برنامه از کشت پاییزه ابلاغ می‌شود.

اخبار اقتصادی- وی اضافه کرد: در این برنامه تمام مباحث مربوط به مصرف سرانه، پتانسیل‌های تولید و عرضه و تقاضا دیده شده که در کشت پاییزه به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه حدود ۴ تا ۵ سال در وزارت جهاد کشاورزی بر روی تدوین طرح الگوی کشت کار شده است، گفت: در این طرح مشخص شده چه محصولی کجا کاشته شود که بیشترین عملکرد را داشته باشد و این کار به همت معاونت وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته است.

خاوازی افزود: بنابراین طرح فنی در وزارت جهاد آماده شده اما اینکه عملیاتی شود به الزامات سنگینی نیاز دارد و نیاز داریم قانون گذاری‌هایی در این حوزه صورت بگیرد. ما فعلاً برای کشت پاییزه به استانداری‌ها یک الگوی تولید را ابلاغ می‌کنیم و در ادامه طرح الگوی کشت محصولات کشاورزی را تکمیل و لایحه آن را به دولت و سپس به مجلس ارائه می‌کنیم.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی بخش زیادی از وزارت خانه‌ها و تصمیم گیران کلان کشور لازم است در این زمینه مشارکت کنند تا طرح اجرایی شود.