به گزارش افکارنیوز،

سعید زرندی در جلسه هماهنگی و نظارت بر استخراج رمزارز ‌ها که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط و نهاد‌های نظارتی برگزارشد با بیان اینکه براساس تصمیم کمیسیون اصلی اقتصادی دولت مقررشد، دستگاه‌های استخراج رمزارز که به‌طور غیرقانونی و تا قبل از ابلاغ دستورالعمل استخراج رمزارز وارد کشور شده‌اند، سامان‌دهی شوند، گفت: براین اساس، در یک برهه زمانی مشخص، دارندگان این دستگاه‌ها تعیین تکلیف خواهند شد و از آن به‌بعد دستگاه‌های تعیین تکلیف نشده، قاچاق محسوب خواهند شد.

اخبار اقتصادی- وی افزود: سازو کار سامان‌دهی این دستگاه‌ها در سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت آماده شده و پس از تصویب هیأت محترم وزیران اجرای آن آغاز خواهد شد.

زرندی گفت: هم‌اکنون دستگاه‌های استخراج رمزارز براساس کد تعرفه تعریف شده اجازه واردات رسمی و قانونی دارند.

معاون طرح و برنامه هم‌چنین در این جلسه تأکید کرد: باید بستری در کشور فراهم شود که فعالان این صنعت به‌سمت روند قانونی استخراج رمزارز حرکت نمایند.

وی تصریح کرد: نباید مسیر قانونی را به‌قدری سخت و ناهموارکرد که فعالیت‌ها زیر زمینی و غیر قانونی شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهم‌ترین انتقاد‌های مطرح شده فعالان این صنعت، تعرفه برق است که به‌نظر می‌رسد جای تأمل و بررسی دارد.

زرندی تاکید کرد: تاکنون بیش از ۵۰۰ جوازتأسیس برای این صنعت صادر شده است و ما امیدواریم این صنعت بتواند در مسیر تجارت خارجی و تأمین ارز به‌کشور کمک نماید.