به گزارش افکارنیوز،

اسدالله کارگ اظهار کرد: تا کنون قیمت بالای میوه به دلیل نوبرانه آن بود، اما در حال حاضر تقریبا میوه‌ها از حالت نوبرانه خارج شده و فراوان شده است.

اقتصادی- رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه از این پس باید قیمت میوه روند نزولی به خود بگیرد و ارزان شود، افزود: با توجه فراوانی تولید، طی دو هفته آینده شاهد کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت میوه‌ها خواهیم بود.

وی گفت: باید نظارت‌ها افزایش یابد و با افرادی که به دنبال سودجویی هستند گرفته شود.

کارگر بیان کرد: هزینه کارگر، حمل و نقل، اجاره واحد صنفی و بسته بندی میوه افزایش یافته و موجب شده روی قیمت‌ها تاثیر بگذارد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی خاطرنشان کرد: بخش زیادی از قیمت میوه به عرضه و تقاضا وابسته است، زمانی که عرضه زیاد باشد به دلیل اینکه میوه‌های تابستانی قابلیت دپو ندارند قطعا قیمت کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به قیمت میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم زردآلو شیراز ۳۲ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۲۲ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۳۰ هزار تومان و هلو هسته جدا ۱۳ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار عرضه می‌شود.

کارگر ادامه داد: هر کیلوگرم خربزه ۷ هزار تومان، دستنبو ۵ هزار تومان، طالبی ۵ هزار تومان، ملون ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان تره بار به فروش می‌رسد.