به گزارش افکارنیوز،

بر اساس اعلام سازمان حمایت؛ سیدجواد احمدی با اشاره به اعلام فهرست ۵ قلم کالای اولویت‌دار برای بازرسی و نظارت بر بازار اظهار کرد: براساس فهرست پیشنهادی این سازمان در خصوص کالا‌ها و خدمات مشمول نرخ گذاری تثبیتی، به منظور هدفمند نمودن بازرسی‌ها و تایید آن در کارگروه تنظیم بازار، ۵ قلم کالا شامل لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون و لباسشویی، لاستیک خودرو سواری و سنگین)، حبوبات، برنج و تخم مرغ به عنوان کالا‌های دارای اولویت بازرسی بازرسان این سازمان و سازمان‌های صمت و دیگر دستگاه‌های نظارتی برای بررسی احتکار ، موجودی ها، قیمت تعیین گردیده است.

اخبار اقتصادی- وی با اشاره به اجرای طرح نظارتی ویژه کنترل قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی از چهارشنبه ۲۸ خرداد ماه در سطح کشور، افزود: بهره گیری از ظرفیت سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها در قالب انجام گشت‌های مشترک بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، دادستانی و ... از مراکز مهم عرضه در جهت الزام واحد‌های صنفی ذیربط از جمله نمایندگی‌های رسمی فروش به رعایت قیمت مصرف کننده مطابق با قیمت‌های اعلامی در سامانه ۱۲۴.ir و همچنین برخورد مؤثر با تخلفات احرازی نظیر گرانفروشی، امتناع از عرضه و ... از مواردی است که در این طرح مورد بررسی و نظارت بازرسان قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: مطابق اطلاعیه‌های صادره از سوی سازمان حمایت کلیه لوازم خانگی عرضه‌شده در بازار باید در سامانه ۱۲۴ ثبت شده و عرضه کالا با قیمت‌های بالاتر از قیمت ثبت شده در سامانه مذکور تخلف محسوب و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از شهروندان سراسرکشور خواست در صورت مشاهده هر گونه احتکار کالا، گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و .. مراتب را به تلفن ۱۲۴ و یا سامانه www.۱۲۴.ir اعلام کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.