به گزارش افکارنیوز، مجید نصیر پور سردهایی در گفتگو با خانه ملت افزود:تغییر رمز کارت های عابر بانک موضوعی است که در همه جای دنیا به دارندگان این حساب ها تذکر داده می شود،اما چند سالی است که این مسئله در نظام بانکی کشور ما رایج شده که بازنگری جدی مسئولان در این خصوص ضروری است.

نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به وضعیت بوجود آمده در افشای اطلاعات کارت های بانکی مشتریان، سازمان های مالی و اعتباری و به خصوص بانک مرکزی می توانند با استفاده بیشتر از ظرفیت نیروهای متخصص و نیز ارتقای سیستم های امنیتی و نرم افزاری نسبت به برطرف شدن معضل بوجود آمده هرچه سریعتر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اخلال در سیستم بانکی در سال های اخیر همواره وجود داشته تأکید کرد: در سال های اخیر شاهد نوعی اخلال در نظام بانکی کشور بوده‌ایم که ادامه این روند موجب سلب اعتماد مشتریان به نظام بانکی شده که تبعات منفی بسیاری برای نظام بانکداری کشور به خصوص بانکداری الکترونیکی دارد.

نصیر پور سردهایی با اشاره به پیامدهای منفی ناشی از بی اعتمادی مردم به نظام بانکی کشور افزود: افشای اطلاعات بانکی مشتریان توسط یک هکر موجب می شود تا مردم نسبت به سپرده گذاری و واگذاری سرمایه های خود در بانک های کشور سلب اعتماد کرده و ترجیح می دهند در بانک های دیگر کشورها سرمایه گذاری کنند که این موضوع موجب خروج حجم زیادی ارز و سرمایه از کشور می شود. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بی اعتمادی مردم به نظام بانکی پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نیز به دنبال دارد که از جمله آن ها می توان به افزایش سرقت اشاره کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان،رسیدگی به وضعیت موجود نظام بانکی را یکی از مهمترین اولویت های کمیسیون در جلسات آتی دانست و تأکید کرد:رسیدگی به موضوع افشای اطلاعات بانکی و همین طور بررسی وضعیت امنیتی نظام بانکی کشور یکی از موارد مورد بحث در جلسات آینده کمیسیون خواهد بود.