به گزارش افکارنیوز،

 رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا از وقتی پروتکل های بهداشتی در حوزه حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی ابلاغ شد ما آن را عینا عملیاتی کردیم.

اخبار اقتصادی- او افزود: در سامانه فروش بلیت قطار این پروتکل های بهداشتی را به نحوی تعریف کردیم که اکنون موقع خرید به طور هوشمند در هر کوپه ۴ نفره تنها ۲ نفر جانمایی می شود  البته در صورتی که خانواده باشند این اجازه داده می شود که ۴ بلیت فروخته شود.

رسولی در خصوص استفاده از ماسک بیان کرد: در مبادی ورودی ضمن غربالگری، ماسک در اختیار مسافران قرار داده می‌شود و از مراجعه کنندگان خواسته می‌شود که ماسک بزنند و موارد بهداشتی را رعایت کنند.


بیشتر بخوانید: برخورد سختگیرانه برای استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومى از امروز


در ادامه جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: مشکل فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما حل شده است و به صورت تکنیکی تهویه هوای داخل هواپیما هر سه دقیقه یکبار انجام می شود.

او افزود: همچنین در اتوبوس هایی که مسافران را از ترمینال تا هواپیما جابجا می کنند  از ۴۰ درصد ظرفیت  استفاده می شود تا فاصله گذاری رعایت شود اما برخی مسافران به واسطه آشنا بودن با هم فاصله را رعایت نمی کنند.

در ادامه ترفع مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی هم با ابراز رضایت از وضع استفاده از ماسک گفت: حدود ۹۸ درصد مسافران امروز از ماسک استفاده می‌کردند.

او با اشاره به نظارت کارکنان اتوبوسرانی بر موضوع استفاده از ماسک گفت: از سوار اتوبوس شدن مسافرانی که اصرار بر نزدن ماسک داشتند جلوگیری می‌شود.